Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 10:24 Bu haber 1259 kez okundu
 
Akşener'den Önemli Açıklamalar
SİYASET Haberi
Akşener'den Önemli Açıklamalar

Akşener'den Önemli Açıklamalar

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşmada ABD Başkanı Trump'a sert tepki gösterdi. Akşener, Trump'ın açıklamalarını küstahlık olarak niteleyerek, Türkiye'nin devlet geleneğinin oldukça güçlü olduğuna dikkat çekti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni yasama yılının ilk grup toplantısında konuştu. ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye yönelik tehditlerine sert tepki gösteren Akşener, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün 'Yarın yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır' sözleriyle Trump'a tepki gösterdi.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Dün ülkemizin muhatap kılındığı küstahlık, yaşadığımız tüm tartışmalarımızın geride bırakılmasını gerekli kıldı. ABD Başkanı Trump’ın dün yaptığı açıklama, devlet aklıyla bağdaşmayan bir küstahlıktır.

İç politikada siyasi rekabete devam edeceğiz, bir birimizi eleştireceğiz, ama dış tehditlere karşı bir tek partimiz vardır. O da al bayrak partisidir. Hiç kimse merak etmesin. Türkiye’nin devlet geleneği, dünya ülkeleriyle ilişkilerini başarıyla yönetecek güçtedir. Türkiye’nin dostları, Trump yönetimine tehditlerinin sonuçlarını anlatacaktır. Buradan büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün sözleriyle Trump’a sesleniyorum: 'Yarın yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır'Trump’ın hadsizliğini, o terör koridorunu yararak, yüzüne vurmak zorundasınız."

"Üreten ürettiğinin karşılığını alan sokakta çarşıda pazarda devletine adaletine güven duyan; gelecek kaygısı olmazsızın mutlu, umutlu, güçlü bir Türkiye. Bunun temeli hukukun üstünlüğüdür. Hukukun üstünlüğü olmadığı yerde üstünlerin hukuku başlar. İllet de budur, zillet de budur. Her toplumun ayakta kalabilmesinin temel şartıdır. Hukukun üstünlüğü olmadığı yerde ne kimse üretir ne de kimse ürettiğinin karşılığını alabilir. Hukukun üstün olmadığı yerde terörist başı TRT'ye çıkar, şehit anasının bağrı yanar. İlk ele alınacak konu hukukun üstünlüğüdür."

"Güçlü bir Türkiye elbette ki zengin bir Türkiye demektir. Şunu açıkça ifade etmemiz gerek Türkiye varlık içinde yokluk çekiyor. Çünkü Türkiye üretemiyor. Üretemediği için istihdam yaratamıyor, zenginleşemiyor, fakirlik artıyor. Bunun için her dört gençten biri işsiz."

Ayrıntılar geliyor...

 

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Akşener'den, Önemli, Açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı