Haber Detayı
24 Ağustos 2013 - Cumartesi 06:02 Bu haber 632 kez okundu
 
Asıl varolan TÜRKİYE
YEREL YÖNETİMLER Haberi
Asıl varolan TÜRKİYE

İmparator “Galatasaray benim ailemdir. İnsan ailesini terk etmez. Aslolan Galatasaray’dır ama varolan da Türkiye’dir. Teferruatlar kulübün hedefleri için yolumuzu kapatmaz. Mayısa dek bedelsiz çalışacağımı söyledim. Açık artırmaları bırakalım” dedi.

 

TERİM, MİLLİ TAKIM TEKLİFİNİ KABUL ETMESİNİN NEDENİNİ BÖYLE AÇIKLADI

Çifte göreve hazırlanan Fatih Terim, önündeki kritik süreci anlattı. Cim Bom’un dün akşamki idmanı öncesi medyanın karşısına çıkan İmparator, “Ben Galatasaraylılar’a söz verdim. Bu sözde hiçbir türlü sapma olması mümkün değildir. Galatasaray benim ailemdir. İnsan ailesini terk etmez. Karakterimizden, kişiliğimizden ödün vermeden milli davaya hizmet edeceğiz. Aslolan Galatasaray’dır ama varolan da Türkiye’dir. Dolayısıyla eğer milli dava birine nasip olmuşsa hayır diyemez” şeklinde konuştu.

Türk futbolu için çalışacağız

Fatih Terim şöyle devam etti: “3 yıl, 5 yıl.. Böyle bir şey yok. Mayısa kadar bila bedel (bedelsiz) çalışacağımı söyledim. Ne açıkladıysam benim ağzımdan odur. Açık artırmaları bırakalım. Bu ayıp oluyor biraz. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, doğrudur yalnıştır, ama böyle bir şey olmuştur, dolayısıyla buna saygı duymak ve hep beraber bu enerjiyi, sinerjiyi sağlayıp ülke futbolunu milli takımlarda yapılması gereken reformları veya yukarılara tırmanmayı hep beraber sağlamamız lazım. O yüzden herkes rahat olsun.”

‘Elit Hocalar Forumu’na davet

Dün UEFA’nın her yıl düzenlediği Elit Teknik Direktörler Forumu’na davet edilen Terim, yeni görevinin Galatasaray’ı hedeflerinden şaşırtabileceği yönünde korkuların bulunduğunun ifade edilmesi üzerine, “Aslolan Galatasaray dedik. Önemli değil, teferruatlar yolumuzu kapatmaz” dedi. Terim, sezon sonunda Galatasaray ile sözleşmesinin biteceği hatırlatıldığında da “Geçmişte ne dediysem, bir gram şaşma yoktur. Çok fazla önemsemiyorum. Ne dediysem olur. Burası yuvam. Ben seyirciye söz verdim ve o sözümü her zaman tuttum” ifadelerini kullandı.

Terim giderse Mancini gelir

Terim’in A Milli Takım’ın başına geçmesinden sonra sezon sonunda Galatasaray ile yollarını ayırabileceği ileri sürülürken, koltuğu için adaylar da ortaya çıkmaya başladı. İtalyanlar, “Terim, Galatasaray’ı bırakırsa, Roberto Mancini, Boğaz’ın yolunu tutacak” iddiasında bulundu. Çizme basını, “Mancini, kaliteli bir kadroya sahip olan Galatasaray’ın başına geçmek için uygun bir isim” diye yazdı.

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";louboutin soldes borse alviero martini outlet mcm outlet cheap timberland boots toms wedges on sale prada outlet store prada handbags uk mcm bookbags cheap prada bags ray ban wayfarer
Kaynak: Editör:
Etiketler: Asıl, varolan, TÜRKİYE,
Yorumlar
Haber Yazılımı