Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 08:43 Bu haber 2008 kez okundu
 
AVM'lerde yeni dönem hafta sonu başlıyor!
YAŞAM Haberi
AVM'lerde yeni dönem hafta sonu başlıyor!

AVM'lerde yeni dönem hafta sonu başlıyor! Artık yasak

Koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbirler neticesinde alışveriş merkezi (AVM) içindeki kafe, restoran ve lokantalar da 10.00-20.00 arasında sadece paket servis ya da "gel-al" şeklinde hizmet verecek.

İçişleri Bakanlığının, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde dün alınan kararlar doğrultusunda hazırladığı Kovid-19 ile mücadelede uygulanacak tedbirlere ilişkin yeni genelgede alışveriş merkezleri içindeki kafe ve restoranlara ilişkin kararlar da yer aldı.

Genelgede, restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerlerinin 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel-al" hizmeti verecek şekilde açık olabileceği, bu iş yerleri ile online yemek sipariş firmalarının saat 20.00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebileceği belirtildi.

AVM'lerde bulunan kafe, lokanta ve restoran gibi yeme içme yerlerinin de bu kapsamda olduğu, buna göre; yemek için kullanılan masaların kullanımı da yasaklandığı belirtildi.

Buna göre, AVM içindeki bu iş yerleri de 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel-al" hizmeti verecek.Genelge uyarınca AVM'ler, saat 20.00 itibarıyla kapanacağından bu iş yerleri de faaliyetlerini aynı saatte sonlandıracak.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AVM'lerde, yeni, dönem, hafta, sonu, başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı