Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 10:12 Bu haber 1436 kez okundu
 
BEŞÇEŞMELER ESNAFIN’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ
YAŞAM Haberi
BEŞÇEŞMELER ESNAFIN’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ

BEŞÇEŞMELER ESNAFIN’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ

  Beşçeşmeler Esnaf Kültür Sanat Eğitim Derneği (BEKSED) başkanı Nevzat Eren'in  başlattığı yardım kampanyasına Beşçeşmeler esnafı büyük bir ilgiyle karşılık verdi.

Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından başlatılan yardım kampanyasına  destek isteyen Beşçeşmeler Esnaf Kültür Sanat Eğitim Derneği (BEKSED) başkanı Nevzat Eren ’in çağrısı büyük ilgi gördü. Başkan Eren’in çağrısının ardından esnafların büyük ilgi gösterdiği kampanyada 235 aileye kuru gıda kumanyası, soba ve battaniye yardımı yapan esnaflar ihtiyaç malzemelerini Kızılay Maltepe Şube Başkanlığı'na teslim ettiler Kızılay aracılıyla  Elazığ’a uğurlandı.

Esnafın ilgisi ve yardımlarından çok mutlu olduklarını belirten Beşçeşmeler Esnaf Kültür Sanat Eğitim Derneği (BEKSED) başkanı Nevzat Eren; “Beşçeşmeler esnafı bugün yine gönlünü ortaya koydu. Elazığ'da yaşanan depremin ardından esnafımıza gerekli duyuruları yaptık. Sağ olsun esnafımız bu çağrımıza büyük bir ilgi gösterdiler. Gönüllerinde ne varsa deprem bölgesindeki kardeşleriyle paylaştılar. Ben esnafımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu gün itibariyle  235 aileye kuru gıda kumanyası, soba ve battaniye bölgeye sevk ettik. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: BEŞÇEŞMELER, ESNAFIN’DAN, ELAZIĞ’A, YARDIM, ELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı