Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 05:51 Bu haber 20435 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hepimiz Türkiye gemisindeyiz
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hepimiz Türkiye gemisindeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hepimiz Türkiye gemisindeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de tüm dönem milletvekilleriyle iftar programında buluştu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Kendi siyasi ve şahsi çıkarları için gerektiğinde darbecilerle, küresel güçlerle, terör örgütleriyle birlikte hareket etme yoluna gidenlere, milletimiz hiçbir zaman itibar etmemiştir ve inanıyorum ki etmeyecektir." dedi.

Erdoğan, "Hepimiz 82 milyonluk Türkiye gemisinin yolcularıyız. İçeride ne yaşanırsa yaşansın, geminin gövdesinin sağlam kalmasına, motorlarının işlemeye devam etmesine, rotasından sapmamasına katkıda bulunmak hepimizin görevidir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:
"Milletimizin 15 Temmuz'da darbeciler karşısında gösterdiği cesareti, dirayeti, ülkeyi yönetenler olarak bizim de kendi tercihlerimizle ortaya koymamız şart. İşte bunun için 82 milyon vatandaşımızın her birini 'Türkiye ortak paydası' altında bir araya gelmeye davet ediyoruz. Demokrasinin ve hukukun kuralları içinde yürüttüğümüz siyasi rekabet, bu büyük birlikteliğin engeli değil, tam tersi zenginliği olmalıdır. Hepimiz 82 milyonluk Türkiye gemisinin yolcularıyız. İçeride ne yaşanırsa yaşansın, geminin gövdesinin sağlam kalmasına, motorlarının işlemeye devam etmesine, rotasından sapmamasına katkıda bulunmak hepimizin görevidir."
Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan:, Hepimiz, Türkiye, gemisindeyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı