Haber Detayı
02 Ağustos 2013 - Cuma 23:22 Bu haber 577 kez okundu
 
FEM AKADEMİ MALTEPE'DE AÇILDI.
YEREL YÖNETİMLER Haberi
FEM AKADEMİ MALTEPE'DE AÇILDI.

İSTANBUL MALTEPE BAĞDAT CAD ÖZCAN SOKAK TA FEM AKADEMİ ŞUBESİ AÇILDI.
KALİTELİ DOKÜMAN, ALANINDA UZMAN ÖĞRETMENLER, SANAL EĞİTİM DESTEĞİ, MÜSTAKİL BİNA VE TEKNOLOJİK DONANIMA SAHİP FEM MALTEPE ŞUBESİNDE

KPSS (UZMANLIK) KPSS B(MEMURLUK) KPSS (ÖĞRETMENLİK DGS ALES YDS KURS GRUPLARI BULUNUYOR.

FEM AKADEMİ MALTEPE ŞUBE MÜDÜRÜ MUSTAFA ÇETİN FAALİYETLERİ VE ÇALIŞMALARI HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.


ÇETİN’’ BU YIL 2 YILDA BİR YAPILAN MEMURLUK SINAVLARI YAPILACAKTIR.AÇILIŞIŞA UYGUN ÜCRET UYGULAMASI YAPILMAKTADIR.
KURS GRUPLARI
 KPSS A(UZMANLIK)
 KPSS B(MEMURLUK)
 KPSS (ÖĞRETMENLİK)
 DGS
 ALES
 YDS
KURS GRUPLARI BULUNUYOR.


A GRUBU KADRO NE DEMEK?
A grubu kadrolar, Başbakanlık, bakanlıklar ,müsteşarlık, Denetmen, denetmen yardımcıları, müfettiş, müfettiş yardımcıları, uzman, uzman yardımcıları A grubu kadrolardır. KPSS A Grubu Sınavı Her Yıl Yapılmaktadır. Lisans Mezunları Girebilir. iktisat-işletme -kamu yönetimi- çeko -hukuk-istatistik -Ulus.İliş., mühendisler.. vb bölüm mezunları girebilir. Derslere girecek öğretmenler üniversitede uzman kadrolardan oluşmaktadır.
KPSS B(MEMURLUK)
Kamu kurumlan her yıl on binlerce yeni memuru kadrolarına katmaktadır. Alımlar genel küttür ve genel yetenek sınav sonuçlarına göre yapılmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyen
 Lisans Mezunları.
 Halen Lisans 2.3. ve 4. Sınıflara Devam Eden Öğrenciler.
 Önlisans Mezunları.
 Halen Önlisans 1. ve 2. Sınıflara Devam Eden Öğrenciler.
 Lise Mezunları.
 Halen 10. 11 ve 12. Sınıflara Devam Eden Öğrenciler
2014 KPSS B ye girebilirler. Kurumumuzda derslere girecek öğretmenler alanında uzman kadrolu öğretmenlerden oluşur.
KPSS Öğretmen
Öğretmen olma yeterliliğine sahip adaylardan ortalama her yıl %15'i devlet tarafından kadrolu olarak atanmaktadır. Bazı branşlarda adayların %80'i öğretmen olarak atanırken bazı branşlarda ataması yapılanların oranı% 1 'lere düşmektedir. MEB tarafından öğretmen olarak atanmak isteyen, Eğitim ve Teknik Eğitim Fakültesi öğrenci ve mezunları ile Pedagojik Formasyonu olan Fen-Edebiyat mezunları ve Tezsiz Yüksek Lisans yapmış öğretmen adayları atanabilir. Derse girecek öğretmenlerimiz tecrübeli ve kadroludur.
YDS
YDS yılda 2 kez, Eylül ve Nisan aylarında yapılmaktadır. YDS'ye Kamu personeli olarak çalışıp dil tazminatı almak isteyenler( ilkokul , Ortaokul, Lise, Önlisans veya Lisans Mezunları) ve yabancı dil seviyesini resmi olarak belgelendirmek isteyen her Türk vatandaşları girebilir.Yüksek lisans veya doktora yapmak için YDS'den 55 ve üzeri, doçentlik için ise 65 ve üzeri puan almak gerekmektedir.
ALES
Ales Yılda 2 Defa Kasım ve Mayıs Aylarında Yapılır. Ales'e Lisans Programını Bitirenler yada Mezun Olanlar Girebilir. Lisans Üstü Eğitim Hedefleyenlerin Ales'ten 55 ve üzeri Puan Almaları Gerekir. Üniversite Kadrolarında Görev Almak İsteyenlerin Ales'ten 70 ve Üzeri Puan Almaları Gerekir. Ales Puanı 3 yıl Geçerlidir. Lisans programını tamamladıktan sonra lisansüstü eğitim almak isteyenler ile üniversite kadrolarında eğitim elemanı olarak görev yapmak isteyenler için ALES’ ten 70 ve özeri puan almış olmak Ön şarttır. Çoğu zaman 70 puan yeterli olmayıp daha yüksek puan puan alan adaylar sınırlı kontenjanlar için tercih edilmektedir.
DGS
Her M YO öğrencisinin hedefi Dikey Geçiş Sınavı ile dört yıllık bir fakülteye geçmektir. Meslek Yüksek Okullarında öğretim gören öğrencilerinden dört yıllık fakülteye geçiş yapmak ve lisans programını tamamlamak isteyenlere YÖK fakültelerde kontenjan ayırmaktadır. Ayrılan kontenjanlara dikey geçiş sınavından başarılı olan öğrenciler yetiştirilmektedir. Dikey Geçiş Sınavı da bir sıralama sınavı olduğu için adaylar, kendi aralarındaki diğer adaylarla yarışmaktadır. ÖSYM ayrılan kontenjanlara puan sırasına göre adayları yerleştirmektedir.’’ Dedi.
FEM AKADEMİ MALTEPE 
Bağdat Caddesi Özcan Sokak No:3 
0216 442 31 10
0542 459 62 89

www.femakademimaltepe.com

adresinden ulaşılabilecek.

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";mulberry outlet uk mulberry sale bags mcm bookbags hollister deutschland online shop michael kors handbags sale cheap toms online buy prada online sac hermes kelly prada shoes uk mcm bags for sale
Kaynak: Editör:
Etiketler: FEM, AKADEMİ, MALTEPE'DE, AÇILDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı