Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 08:04 Bu haber 11674 kez okundu
 
Genç kadını ölümden Maltepe'de görev yapan asker kurtardı!
YAŞAM Haberi
Genç kadını ölümden Maltepe'de görev yapan asker kurtardı!

Genç kadını ölümden Maltepe'de görev yapan asker kurtardı!

  

Maltepe'de Kenan Evren Kışlasında görev yapan Onbaşı Fırat Kapağan çarşı izinine çıkıp geldiği Karaköy Sahili'nde denize düşen genç kadını gördü.
Anında denize atlayan asker, açığa doğru sürüklenen ve boğulmak üzere olan kadını kurtardı.

İstanbul Beyoğlu'nda denize düşen genç kadını, çarşı iznindeki asker kurtardı. İskeleye çıkarılan genç kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Maltepe'deki Kenan Evren Kışlası'nda askerlik yapan Onbaşı Fırat Kapağan çarşı izinine çıkıp geldiği Karaköy Sahili'nde arkadaşlarıyla gezmeye başladı.

Bu sırada denize düşen genç kadını gören Fırat Kapağan denize atladı. Fırat Kapağan, anında müdahalesiyle açığa doğru sürüklenen ve boğulmak üzere olan kadını kurtardı.

"BİR BAKTIM DENİZE DÜŞMÜŞ"

Denize atlayıp kadını kurtaran Fırat Kapağan, "Ben arkadaşlarımla oturuyordum. Sohbet ediyorduk, kız da orada oturuyordu bir baktım kız denize düşmüş boğuluyordu. Ben de üstümü bile çıkarmadan atladım, kızı biraz kenara getirdim. Daha sonra yardım için atlayıp gelen arkadaşla beraber çıkardık" dedi. 14 yaşındaki Suriyeli, Hüsnü Kürdi " Biz burada yüzüyorduk kız atladı. Önce bir kişi kurtarmak için atladı sonra ben de atladım, kurtardık iskeleye çıkardık" diye konuştu.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, kadını, ölümden, Maltepe'de, görev, yapan, asker, kurtardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı