Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 11:33 Bu haber 9903 kez okundu
 
GÜLENSUSPOR KULÜBÜ ÖRNEK BİR DAYANIŞMA GECESİNE DAMGA VURDU
SPOR Haberi
GÜLENSUSPOR KULÜBÜ ÖRNEK BİR DAYANIŞMA GECESİNE DAMGA VURDU

 

GÜLENSUSPOR KULÜBÜ ÖRNEK BİR DAYANIŞMA GECESİNE DAMGA VURDU

Maltepe'de amatör sporunun göz bebeği Gülensuspor birlik beraberlik dayanışma gecesi  Maltepe Belediyesi Küçükyalı Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi  Kubbe altı salonundaki  başarılı geceye imza atan Gülensuspor Başkanı Volkan Uyar başkanlığındaki yönetim kurulu, yeşil sahalardaki başarısını, dayanışma gecesine taşıyarak katılımcılardan övgü ve alkış topladı. 

Gecede sahne alan sanatçılar, başarılı performansları ile geceye damgasını vurdu. Sanatçılara, geceye katılanlar büyük ilgi gösterdi.

Geleneksel hale getirilen  dayanışma gecesini gerçekleştiren Gülensu Spor  Siyaset, Sanat ve İş Dünyasından bir çok önemli ismi de bir araya getirdi.

Sporun konuşulduğu dayanışma gecesinde Gülensu Spor Kulüp Başkanı Volkan Uyar, misafirlerini kapıda karşılayarak, yakından ilgilendi. 
 
Gülensu Spor Kulübü, Maltepe’de örnek bir dayanışma gecesine damga vurdu. 
 
Siyaset,Spor, Sanat ve İş dünyasından birçok ismi spor gecesinde bir araya getiren Gülensu Spor Kulübü Yöneticileri, görkemli bir geceye de ev sahipliği yapmış oldu. Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları Savaş Eroğlu ve Yahya Han'ın katıldığı gecede, spor ve sporun birleştirici gücü ile sporun güzellikleri konuşuldu. Geceye katılan tüm davetlilerden tam not alan Gülensu Spor Kulübü Yöneticileri, taraftarlarına da şampiyonluk sözü verdi.  
 
Görkemli gecenin sunumunu Kahve uzmanı Gürkan Kumak yaptı Kumak'ın mikrofona davet ettiği  Gülensu Spor Kulübü Başkanı Volkan Uyar,
“Maltepe'nin en büyük mahallelerinden biri olan Gülensu'da çocuklarımızın, gençlerimizin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durması, sağlıklı, ahlaklı, erdemli, faziletli birer birey olmaları için tüm olumsuzluklara, zor şartlara rağmen amatör spor kulübümüz , yöneticilerimiz ve hocalarımız büyük bir mücadele veriyor” dedi.  
 
İlk konuşmayı Gülensu Spor Kulüp Başkanı Volkan Uyar gerçekleştirdi. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Uyar, “Sağlanan destek var.  Bizler Gülensuspor için mücadelemizi veriyoruz. Vermeyede devam edeceğiz. Belediye Başkanımız Ali Kılıç’ın katkıları ile bizler dahada güçlüyüz. Gülensuspor adına sağladıkları destek ve ilgiden dolayı sonsuz teşekkür ederim. Bugün burada olan Gülensuspor sevdalılarına da katıldıkları ve gösterdikleri ilgi içinde teşekkürü bir borç bilirim”
 
VOLKAN UYAR BU HERKESİN VAZİFESİDİR  
 
Gençlerin uyuşturucu kullanıma dikkat çeken  Gülensu Spor Kulübü Başkanı Volkan Uyar “Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu madde kullanımı ilkokul sıralarına düştüğü verilerle açıklanıyor. Biz yöneticiler, idareciler, anneler, babalar, abiler, ablalar olarak çocuklarımızın, gençlerimizin bu bataklığa saplanmaması için büyük sorumluluk taşıyoruz. Bu sorumluluk bilinciyle çocuklarımızı, gençlerimizi bu baş belası tuzaklardan uzak tutmak, bu bataklığı kurutmak bizlerin aslı görevidir. İşte bu yüzden çocuklarımızı amatör sporlara yönlendirmek ve amatör spor kulüplerine destek olmak herkesin vazifesidir” diye konuştu.  

Savaş Eroğlu“Amatör spor çok önemli”

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu, amatör sporun karşılıksız ve iyi birey yetiştirme adına yapıldığını, amatör spor olmadan profesyonelliğin olamayacağını ifade ederek, amatör spor kulüplerinin önemine değindi. Başkan Eroğlu, “Amatör sporda aynı zamanda geleceğin milli sporcuları da yetiştiriliyor. Kulüplerimiz büyük fedakarlıklar, karşılıksız sevda ile bu işi yapıyorlar. Öncelikle iyi birey ve topluma iyi bir vatandaş olarak kazandırılması adına çocuklar amatör spor kulüplerinde mücadele ediyor ve bu şekilde yetiştiriliyorlar. Geleceğin milli sporcuları ve başarılı sporcuları öncelikle amatör spor yaparak bu başarılı ve yüksek seviyelere geliyorlar. Bu yüzden amatör spor çok önemli. Özellikle Maltepe’deki spor kulüplerimiz büyük fedakarlıklarla maddi ve manevi zorluklarla bu işi yapıyorlar. Maltepe Belediye Başkanımız Ali Kılıç her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edecek

“Desteğimiz devam edecek

”Maltepe amatör spor kulüplerinin spora ve sporculara karşı gösterdikleri çaba ve gayretlerin takdire şayan olduğunu dile getiren Başkan Savaş Eroğlu  “Sizlerden beklentimiz Maltepe’deki gençlerimizin her birini ilgi alanlarına göre yeteneğini keşfedip, onları, en üst sporcular haline getirmeniz ve onları geleceğe hazırlayabilmeniz. Siz gayret ettiğiniz sürece, bizim de Maltepe Belediyesi ve Başkan Ali Kılıç önderliğinde desteğimiz devam edecek. Bundan şüpheniz olmasın. dedi

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu'nun konuşması sonunda Gülensu Spor Kulüp Başkanı Volkan Uyar, kulüp temsilcileri adına Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'a verilmek üzere teşekkür plaketi takdim etti.

YOĞUN KATILIM
Programa Maltepe Belediyesi Meclis üyesi; Canan Sezgin, Maltepe Belediyesi Sağlık Müdürü Dr.Şenol Karasu,Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürü Hamit Korkmaz, Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Başkanı ve Gülsuyu Spor Kulübü Başkanı Bayram Berham Kaçar,Zümrütevler Spor Kulübü Başkanı Zafer Yıldırım,Girne Gençlik spor Kulübü Başkanı Uğur Canayakın,Cevizli Kültür Spor Kulübü Başkanı Ahmet Gümüş,Maltepespor Altyapı Koordinatörü Tayfun Köselerden, ilçedeki amatör spor kulübü başkanları, yöneticileri, Gülensu Mahalle Muhtarı Ali Rıza Yıldız,Maltepe Yerel Gazeteciler Dernek(MAYGAD) Başkanı Melek Köselerden, Gülensu Gülsuyu Güzelleştirme Derneği başkanı Ali Şengül ve yönetim kurulu üyeleri,sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, Gülensu Kadın Futbol Takımı sporcuları,Gülensu Spor Kulübü futbolcuları, futbolseverler ve çok sayıda önemli isim katıldı.

Program sponsorlara, kulübe destek olan iş adamlarına, kulüp yöneticilerine ve bazı spor kulüplerine plaket takdim edildi. Plaket takdimi sonrasında  Gülsuyu Spor Kulübü futbolcuları ve katılımcılar gönüllerince eğlendiler.

 

 

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: GÜLENSUSPOR, KULÜBÜ, ÖRNEK, BİR, DAYANIŞMA, GECESİNE, DAMGA, VURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı