Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 06:15 Bu haber 22002 kez okundu
 
Gülsuyu Mahallesinden AK Parti İlçe Başkanı’na Tepki
Maltepe İlçe Seçim Merkezi’nin, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nden Müzahir Sille Spor Salonu’na alınmasını isteyen Ak Parti Maltepe İlçe Yönetimi, dilekçe verdi. AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi imzasıyla verilen dilekçede
GÜNDEM Haberi
Gülsuyu Mahallesinden AK Parti İlçe Başkanı’na Tepki

Gülsuyu Mahallesinden AK Parti İlçe Başkanı’na Tepki

Maltepe İlçe Seçim Merkezi’nin, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nden Müzahir Sille Spor Salonu’na alınmasını isteyen Ak Parti Maltepe İlçe Yönetimi, dilekçe verdi. AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi imzasıyla verilen dilekçede,  Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin Maltepe Belediyesi’ne bağlı olduğu ve buranın Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim bürosu olarak kullandığı öne sürüldü. Bir diğer gerekçe maddesinde ise, “Türkan Saylan Kültür Merkezi konum olarak, terör örgütü sempatizanlarının konuşlandığı, normal bir vatandaşın dahi özgür bir şekilde sınırlarına giremediği Gülsuyu mahalle sınırlarına çok yakındır” ifadeleri kullanıldı.
Bu ifadeler doğrultusunda Gülsuyu’nda yaşayan vatandaşlar basın açıklaması yaptı.

Gülsuyu mahallesinde ikamet eden Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkan yardımcısı Ayhan Atik’in okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

“AK Parti geçtiğimiz günlerde İlçe seçim merkezinin Türkan Saylan Kültür Merkezi’nden Müzahir Sille Spor Salonu’na alınmasını isterken Gülsuyu halkını hedef göstererek,

O MAHALLEDE TERORİSTLER VAR , TERORİST SEMPATİZANLARI VAR ,  O MAHALLEYE NORMAL BİR İNSAN BİLE GİREMİYOR, SEÇİM KURULLARININ GÜVENLİĞİ TEHKLİKEDE diyor.

Tıpkı 31 Mart’ta kaybedince türlü yalan hile ve iftiralarla seçimi iptal ettirdikleri gibi şimdi de seçim merkezini taşıyabilmek için  15 bin kişinin yaşadığı Gülsuyu mahallemizi yalan ve iftiralarla hedef göstermiştir.

Mahalle sakinlerinin alın teri ile kurulmuş bu mahalle kurulduğundan bu yana adaletten yana tavır almıştır.

Mehmet Erikçi, hırslarını ve siyasi ön yargılarını bırakıp mahalle halkının derdini dinlemeye gelirse terörist diye hedef gösterdiği mahalle halkından insanlık dersi alabilir.

Mehmet Erikçi, Gülsuyu halkını AKP teşkilatına çay içmeye davet ediyor. Bu halktan özür dilemek istiyorsa, halkı ayağına çağıracağına kendisi buraya gelmeli oturup çayını içmeli ve halkı iyice tanımalıdır.

Gülsuyu’na girilemediğini söylüyorlar. Evet Gülsuyu’na 

 BİZİM YERİMİZE YURDUMUZA GÖZ KOYANLAR GİREMEZ! HIRSIZLAR, TECAVÜZCÜLER , ÇOCUK İSTİRMACILARI GİREMEZ! 

Ne Gülsuyu, ne Gülensu halkı terörist değildir. Bu iftira en çok onlara oy veren komşularımızı rahatsız etmiş ve vicdanlarını yaralamıştır. AKP’ye oy veren komşularımız bu görüş bizim benimsediğimiz görüş değildir diyor. Mahallemizde değişik siyasi görüşten olan insanlar, AKP’ye MHP’ye oy veren vatandaşlar bu zehirli dile tepki göstermektedir.

GÜLSUYU MAHALLESİ NİFAK TOHUMLARI EKMEYE ÇALIŞANLARA İNAT 15.000 BİN VATANDAŞI İLE KARDEŞLİĞİN VE KOMŞULUĞUN EN GÜZELİNİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEKTİR. “

Yapılan basın açıklamasına birçok vatandaşın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi  Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe  İlçe Başkanı Savaş Yücel, Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Belediye Meclis üyeleri Ercan Konak,Canan Sezgin,Zeynep Babacan,Celal Akgül,Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe ilçe kadın kolları başkanı Selver Yamak Sönmez,Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Gençlik kolları başkanı Gökhan Demir,Atatürkçü Düşünce Derneği Maltepe Başkanı Olcay Yılmaz, Zümrütevler spor kulübü başkanı Zafer Yıldırım,Gülensu Mahalle Muhtarı Ali Rıza Yıldız,Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve mahalle sakinleri  katıldı. Yapılan ithamlara karşı basın açıklamasına katılmayan Gülsuyu Muhtarı Necdet Tümer’in katılmaması bazı vatandaşlar tarafından sorgulandı.

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Gülsuyu, Mahallesinden, AK, Parti, İlçe, Başkanı’na, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı