Haber Detayı
26 Mayıs 2019 - Pazar 23:20 Bu haber 18970 kez okundu
 
Gülsuyuspor’da Kongre Sonrası Yeni Yönetim Belli Oldu
SPOR Haberi
Gülsuyuspor’da Kongre Sonrası Yeni Yönetim Belli Oldu

Gülsuyuspor’da Kongre Sonrası Yeni Yönetim Belli Oldu

Süper Amatör Lig’de mücadele edecek olan Gülsuyuspor Kulübü’nün yaptığı kongrede tek liste halinde yapılan seçimde yeni yönetimi belli oldu.

Maltepe Belediyesi  Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen 2  salonunda yapılan kongrede mevcut başkan Bayram Berham Kaçar yeniden başkan seçildi. 11 kişilik asil ve 11 kişilik yedek yeni yönetimiyle birlikte 2019-2020 sezonunda iddialı olduklarını söyleyen Bayram Berham Kaçar  ’’Bu bir devir teslim durumundan ibarettir. Buraya gelenlerin hepsi Gülsuyuspor'un sevgisiyle buraya gelmiştir dedi. 

Olağanüstü Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı, oy çokluğu ile seçilen Adem Etirli, Divan Başkan Yardımcıları Yaşar Aksu ve Talip Yıldırım, yönetti. ardından saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gündemdeki 11 maddenin görüşülmesine başlandı. 

Kongreye CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel, Maltepe belediye Meclis Üyesi Ercan Konak, Maltepe Belediyesi Spor Müdürü Hamit Korkmaz, Gülsuyuspor eski başkanı Bekir Uluğ, Zümrütevler Spor Kulübü Başkanı Zafer Yıldırım, Girnespor Kulübü Başkanı Uğur Canayakın, Maltepe Fenerbahçeliler derneği ve Giresunlular Derneği Başkanı Erdi Akşen Gülsuyu Mahallesi Muhtarı Necdet Tümer de katıldı.

Faaliyet raporunu okuyan Gülsuyuspor Başkanı Bayram behram Kaçar,

12 yıl mahrumiyetin ardından Gülsuyuspor sahasını yeniden camiaya kazandıran Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekür etti. Ülkeye faydalı yurttaşlar yetiştirmeyi ve gençleri kötü alışkanlıklardan koruayı hedeflediklerini vurgulayan Behram Kaçar, Gülsuyuspor Stadı sadece Gülsuyuspor’a değil, tüm Maltepe’ye hizmet ettiğini belirterek, “5 bine yakın sporcu bu tesislerde idman yapıyor. Kendi olanaklarımızla yaşamaya çalışıyoruz. Tesisimize tamamen bağışlarla bir boks salonu kazandırdık. Kulübümüzün kurucusu rahmetli Asım kara başta olmak üzere bu kulübe hizmet eden, bizlere örnek ve öncü olan tüm büyüklerimize huzurunuzda teşekkürü bir kez daha borç biliyorum. Bir yerlere geldiysek abilemizin sayesinde geldik” dedi. Başkan Behram Kaçar daha sonra kulübün başarılı sporcularını sahneye davet ederek hepsini kutladı.

Mali raporu okuyan Haşim Taş ise

Gülsuyuspor olarak centilmenliği her şeyin önünde tuttuklarını vurguladı. Haşim Taş “Taraftarımızla, Gülsuyu halkıyla omuz omuza güzel şeyler yaptık. Küçük bütçelerle büyük işlere imza attic ve şampiyonlar çıkarmanın gururunu yaşadık.

137 bin lira gelirimize karşın 154 bin lira harcama yaptık. Şu anda kulübümüzün borcu 17 bin liradır.

Futbol, hentbol ve boks olmak üzere 3 branş ve bir çok kategoride 450 gence spor olanağı sağlıyoruz” dedi.

CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer,

Bir dönem kendisinin de amatör spor kulübü başkanlığı yaptığını belirterek, “Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi zeki çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek hepimiz için önemli bir görevdir. Spor ve sanatla uğraşan bir gencin kötülüğe sapması düşünülemez bile” dedi. Ömer Fethi Gürer, yabancı sporcu furyasının bizim gençlerimizin önünde büyük bir engel teşkil ettiğini belirterek, “Özellikle futbol takımlarında Türk sporcuların yabancılar karşısında azınlıkta kalması çok üzücü” diyerek, bu konu üzerinde herkesin kafa yorması gerektiğini söyledi.

Ardından tek liste ile gidilen seçimde Bayram Behram Kaçar yeniden başkanlığa getirildi. Yönetim şöyle oluştu

Yönetim Kurulu Asil:

Behram Kaçar, Yunus Erdel, Davut Akman, Bülent Bayır, Muhsin Yiğit, Şenay Aslantepe, Fırat yanardağ, Tolga tekin, İbrahim Şahin, Uğur kumcu, Oktay Uludoğan

Yönetim Kurulu Yedek:

İsmail Ovacıklı, İsmail Karayünlü, Cem Kazım Sağbilge, Menduf Şerefoğlu, Murat Güler, Kemal Şahin Nergis, Raif Kara, Şinasi Kara, Hüsamettin Özdemir, Yaşar Aksu, Hakkı Turan

 

 

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Gülsuyuspor’da, Kongre, Sonrası, Yeni, Yönetim, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı