Haber Detayı
02 Ağustos 2013 - Cuma 11:39 Bu haber 568 kez okundu
 
Hedef:''Temiz Çevre, Temiz Maltepe'
YEREL YÖNETİMLER Haberi
Hedef:''Temiz Çevre, Temiz Maltepe'

Temiz Çevre, Temiz Maltepe'' sloganıyla ilçenin çehresini güldüren Maltepe Belediyesi, yeni çöp uygulamasıyla görüntü kirliliğine de son vermeye devam ediyor. Maltepe sahilinde Yer altına alınan konteynırlar sayesinde ‘’artık daha temiz bir Maltepe’’ hedefi ile yola çıkan Maltepe Belediyesi Sahilde bulunan kontenyerleri de yer altına almaya devam ediyor.
Pilot bölge olarak seçilen Yalı mahallesinin en işlek noktalarına yerleştirilmeye başlanan konteynırlar, hijyenik olduğu kadar kent mobilyası formuyla estetik bir görünüme de sahip. İlk etapta otuz adet yerleştirilecek olan yer altı konteynırları, iki yüz adet yerüstü konteynırının kaldırılmasını sağlayacak. Üç metre küplük hacmiyle bin beş yüz kilogram evsel atık kapasitesine sahip konteynırlar, bakteri ve haşere önleyici özelliğiyle de Maltepelilerin yaşam kalitesini arttırıyor.
Maltepe Belediye Başkanı Prof Dr.Mustafa Zengin’in ‘Temiz Çevre Temiz Maltepe’’sloganı ile başlayan proje kapsamında Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Köymen,Temizlik İşleri Müdürü Salih Kara ve personelin çalışmaları ile yer altı kontenyerleri Maltepe Sahiline de yerleştirilmeye başlandı.
Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Köymen Maltepe Belediye Başkanı Prof Dr. Mustafa Zengin’in talimatları doğrultusunda yaşanılabilir bir Maltepe hayalimizi gerçekleştirebilmek için ekip olarak uyumlu bir şekilde çalıştıklarını Maltepe’yi yeşil olduğu kadar modern,temiz,çağdaş,temiz ve estetik bir kente dönüştürmek için çalışacaklarını belirtti.
Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, öncelikle ana arterlerde ve büyük siteler çevresinde bulunan büyük mavi çöp konteynırlarını, ÇAÇA adı verilen özel araçlarla alarak, yıkama ve temizleme işlemi uyguluyor.Çöplerin özel vinçlerle, günde bir kere toplanması hedefleniyor.

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";toms black friday saletoms black friday saleprada shoes uk mulberry bags outlet ray ban wayfarer toms wedges on sale mcm tote bag hollister deutschland online shop toms for cheap michael kors uk handbags
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hedef:''Temiz, Çevre,, Temiz, Maltepe',
Yorumlar
Haber Yazılımı