Haber Detayı
01 Eylül 2013 - Pazar 20:24 Bu haber 508 kez okundu
 
Hüsnü Süslü Kartal'ı Yönetecek Kişi Kartallı Olmalı
YEREL YÖNETİMLER Haberi
Hüsnü Süslü Kartal'ı Yönetecek Kişi Kartallı Olmalı

Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Süslü, CHP’den Kartal  Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı açıkladı.

Belediye Başkan Aday Adaylığı için CHP Kartal İlçe Binası’na Eşi ile beraber gelen Süslü’nün Başkan Aday Adaylığı açıklamasına  CHP Kartal İlçe Başkanı Avukat Kamer Gök, Türk  Almanya Dostluk Federasyonu Başkanı Cihan Sendan, Kartal CHP Belediyesi bazı meclis üyeleri, Pendik, Maltepe, Sultanbeyli, Sancaktepe CHP Belediye Başkan Aday Adayları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, ve basın mensupları katılırken partililer ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.Yoğun kalabalık nedeniyle partililer, ilçe binası önünde toplandı.
Kartal CHP İlçe Başkanı Av. Kamer Gök’ün, yaptığı kısa açıklamanın ardından söz alarak Aday Adaylığını açıklayan Hüsnü Süslü, konuşmasında önemli mesajlar verdi.
Daha güçlü bir Kartal için ve Marka Kent yaratmak için aday olduğunu söyleyen Süslü“Sizin karşınıza farkındalık yaratmak iddiası ile çıkıyorum. Sizler ile birlikte Kartal’ı yönetme hedefi ile yola çıkıyorum. ‘’Yerel yönetimlerin, yerel iktidar odağı olarak değil, yerel demokrasi odağı olarak görülmesi gerektiğine inandığım’’ için yola çıkıyorum”
Meclis üyeleri ve Ön seçim
Eğilim yoklaması ve meclis üyeliği seçimlerinin örgüte bırakılması gerektiğini bunun partililerin hakkı olduğunu ve bu hakkı başkalarına devretmemeleri gerektiğini söyleyen Süslü  “Bunları değiştirmenin zamanı ve yeri gelmiştir. Bu haklarınızdan asla vazgeçmeyin. Sizi yönetecekleri tek söz sahibi olarak sizler belirlemelisiniz. Ön seçim ( eğilim yoklaması) hakkınızı başkalarına asla teslim etmeyin. Sizin onayınız ve yol vermeniz olmadan asla aday olmak istemeyiz. Bu yüzden, aday olduğumda meclis üyeliklerinin seçimi örgüte bırakılacak, bölgesel ve meslek dengeleri gözeterek kendi mahallelerinden seçilen kişilerin meclise aday olmaları sağlanacaktır.
Belediye Başkanı ve Kadroları
“Kartal’ı yönetecek kişi muhakkak ki Kartal’lı olmalı. Dışarıdan gelerek Kartal’ı yönetmeye talep de olmamalı, Kartal dışından belediye kadrolarına yönetici de atanmamalı. Bir yeri yaşamadan, görmeden; sıkıntıları ve eksikleri nasıl görebilirsiniz ki? Göremezsiniz. Görünen o ki, Kartal kendi içinden her kademe için kendini yönetecek kişileri fazlasıyla çıkarır.
Bir diğer konu da Kartal’ın kalkınması ile ilgili. Biliyorsunuz ki, sizlerin emeği ile kazanılmış maddi değerler semtimize yatırım olmalıdır. Eğer Belediye Başkanı olursam, öncelikle bu duruma el atacağız. Kartallı’nın tek bir kuruşu dahi Kartal sınırları dışında kullanılmamalı. Tüm yatırımlarımız ve hizmetlerimiz olması gerektiği gibi Kartal sınırları içinde olmalı ki, gelişelim ve ilerleyelim.
Mahallelerde sosyal belediyecilik için mahalle komiteleri oluşturacağız. Bu komitede ilçe yönetiminin onayı alınarak mahalle birim başkanı, bir meclis üyesi, muhtar ve kanaat önderleri olacak. Mahalle sorunlarının hızlı tespiti, çözüm mercilerine ivedilikle ulaştırılması ve çözüme kavuşturulması için bu gereklidir.
Bilmelisiniz ki; seçildiğim takdirde CHP bayrağı altında seçime girdiğimi ve örgütün çalışmaları ile kazandığımızı asla unutmayacağım. İlçe yönetiminin parti tüzüğü gereği belediye başkanının bir üst makamı olduğunu; toplum içinde bu yapı ile asla çatışma değil; bilakis tam uyum içinde çalışacağımı beyan etmek isterim. Unutulmamalıdır ki İlçe başkanı meclis grubunun da başkanıdır”

Daha güçlü bir Kartal için hazırız.

İstihdam olanaklarından sağlıklı yaşama kadar birçok konuda planları olduğunu ve markalaşan bir kent yaratmak için ürettikleri projeleri yakın zamanda bölge halkı ile paylaşacağını söyleyen Süslü sözlerini şöyle tamamladı: “Belediye Başkanı Aday Adayı olarak, Kartal halkının sıkıntılarını en kısa sürede çözmek hedefindeyiz. Bunun için istihdam olanaklarından, sağlıklı yaşam koşullarına kadar her konuda fikirlerimizi ortaya koyduk. Bu projeleri en kısa sürede halkımızla paylaşacağız. Daha güçlü bir Kartal için hazırız.”dedi.
Süslü konuşurken dışarıdan tempo tutup tezahürat yapan destekçileri için, konuşmasının son kısmını balkondan yaptı.


  document.getElementById("Leyout101").style.display="none";hollister outlet michael kors sale bags uk michael kors uk handbags alviero martini shop online mcm bookbag toms botas mulberry bags sale mcm backpacks alviero martini shop online mcm bookbags
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüsnü, Süslü, Kartal'ı, Yönetecek, Kişi, Kartallı, Olmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı