Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 07:42 Bu haber 7231 kez okundu
 
İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NDAN BİR ATAMA DAHA
YEREL YÖNETİMLER Haberi
İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NDAN BİR ATAMA DAHA

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NDAN BİR ATAMA DAHA

Ekrem İmamoğlu'ndan Avukat Tuğba Ütebay'a yeni görev

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Av. Tuğba Ütebay'ı İSTON A.Ş'nin Hukuk Müşavirliği'nin başına getirdi.

PARTİ EMEKÇİSİ

 

CHP İstanbul İl Örgütü tarafından yakından tanınan Av. Tuğba Ütebay geçmiş dönemde CHP PM üyeliği, CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı, CHP Esenler İlçe Kolları Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.

  Avukat Tuğba Ütebay Kimdir 

İstanbul’da doğdu. Suriçi diye bilinen bölgede büyüdü; Çapa, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık mesleğimi en iyi şekilde yapabilmek için gayret eden. Kitaplarla ve filmlerle arası çok iyi olan. Özellikle dünya tarihi okumayı seven.

Siyasete üniversite yıllarında çeşitli sivil toplum örgütü ve derneklerde başlayan. Okulda yemek ücretlerine yapılan zamları protesto ederek siyasetle de daha yakından ilgilenmeye başladı. Meslek hayatına adım attıktan sonra İstanbul Barosu’nda sağlık hukuku, çocuk hakları, kadın hakları gibi çeşitli komisyonlarda aktif görev aldı.

Ailesinin CHP’li olması nedeniyle CHP siyasetiyle küçük yaşlarda tanıştı. Üniversite yıllarında partiye üye oldu. Gençlik kollarında çalıştı. Kadın Kolları Başkanlığı yaptı bu dönemde sağlık taramaları ve kurslarla kadınların hayatına nüfuz edecek projeler ortaya koydu. 35. Olağan Kurultayında  Parti Meclisi’ne seçildi.Halen heyecan ve azimle çalışmaya devam ediyor.

Kaynak: Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: İBB, BAŞKANI, İMAMOĞLU'NDAN BİR, ATAMA, DAHA,
Yorumlar
Haber Yazılımı