Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 08:16 Bu haber 1549 kez okundu
 
İmamoğlu duyurdu! İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı coronadan vefat etti
YAŞAM Haberi
İmamoğlu duyurdu! İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı coronadan vefat etti

İmamoğlu duyurdu! İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı coronadan vefat etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin iştiraki olan İSTAÇ'ın Genel Müdürü Mustafa Canlı'nın corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

İşinin gereği olarak sürekli sahada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İSTAÇ'ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, yoğun çalışma temposu sırasında hastalığa yakalandı.

İki haftadır Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde corona virüsü ile mücadele eden Canlı, hastalığa yenik düştü.

İBB ailesi ile geçirdiği kısa dönemde kurumda önemli tasarruflar yaparak yeni yatırım alanları için kaynak yaratan Canlı, kariyerinde pek çok başarıya imza atmış ve 2019 yılının Ağustos ayında İSTAÇ Genel Müdürlüğü’ne atanmıştı.

İMAMOĞLU: DERİN ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ

Vefat haberini sosyal medya hesabından paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Kıymetli çalışma arkadaşımız, İSTAÇ Genel Müdürümüz Mustafa Canlı'yı Covid sebebiyle kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

* Kendisine Allah'tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve İBB ailemize başsağlığı dilerim.

İSTAÇ’TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

İSTAÇ’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Sevgili Genel Müdürümüz, ağabeyimiz Mustafa Canlı'yı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Allah'tan rahmet, tüm sevenleri başta olmak üzere İBB ailemize başsağlığı dileriz” ifadeleri kullanıldı.

MUSTAFA CANLI KİMDİR?

25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane’de tamamladı. 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi ünvanı ile mezun oldu.

1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü’nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı.

1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarıyla sürdürdü.


Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı yaptı. TEDAŞ Çorum gücü Spor Kulübü’nü kurarak yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Amatör sporun gelişmesinde katkılar sağladı.1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. 1999 yılında belediye başkan adayı olabilmek için görevinden istifa etti. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi.

18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 1999 ile 2014 yılları arasında üç dönem Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü.

1999-2004 yılları arası Gümüşhane Spor Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu.

2006 yılında Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesinden ön lisans eğitimini tamamladı.

Belediye başkanlığı görev sürecinde, Karadeniz Belediyeler Birliği'nde uzun süre encümen üyeliği görevinde bulundu ayrıca şehrin ihtiyacı olan atık su arıtma tesisi ve katı atık tesislerinin projelendirilmesini, bitirilmesini ve devreye alınmasını sağladı.

2015 yılında yapılan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 25. dönem milletvekili olarak seçildi.

Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane belediye başkan adayı oldu. 7 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTAÇ AŞ Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmamoğlu, duyurdu!, İSTAÇ, Genel, Müdürü, Mustafa, Canlı, coronadan, vefat, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı