Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 12:07 Bu haber 6370 kez okundu
 
Kadem Ekşi Kızılay İstanbul Şube Başkanlığına Atandı
YAŞAM Haberi
Kadem Ekşi Kızılay İstanbul Şube Başkanlığına Atandı

 

 Kadem Ekşi Kızılay İstanbul Şube Başkanlığına Atandı

 

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık tarafından görevlendirmesi yapılan  AK Parti Maltepe ,İBB Belediye meclis üyesi ,Mimar Mühendisler Grubu Genel Başkan Yardımcısı, Ekşioğlu Vakfı Başkan Yardımcısı Maltepeli İş İnsanı Kadem Ekşi,Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından yapılan açıklamada
 
'' Türk Kızılay İstanbul Büyükşehir Şube Başkanlığına atanan üst kurul delegemiz Sn @KademEksi ve çok değerli yönetimini tebrik ediyor,‬‪İstanbulumuzun 39 ilçesinde afet, yoksullukla mücadele ve toplum sağlığına yönelik yürütecekleri Kızılaycılık faaliyetlerinde başarılar diliyorum.‬''dedi
 
AK Parti Maltepe ,İBB Belediye meclis üyesi ,Mimar Mühendisler Grubu Genel Başkan Yardımcısı, Ekşioğlu Vakfı Başkan Yardımcısı Maltepeli İş İnsanı Kadem Ekşi sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu.  
 
''Değerli Dostlar

Boyle bir sorumlulugu iş dunyasi ,yerel yonetimler ve stk’lardan dostlarımızla ustlendik.
Herkesin cemiyeti olan, dar günde ve zor zamanlarda dostumuz olan Kızılay'ımızın İstanbul büyükşehir şubesi olarak hayırda yardımlaşmaya devam edeceğiz.
Sizlerin ilgi ve destegiyle
Birlikte Basaracağız
Varolun''

KADEM EKŞİ KİMDİR?
1965 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Maltepe‘de tamamladı. 1990 yılında, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Eğitim hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşları bünyesinde aktif siyasi çalışmalarda bulundu. 1991 yılında iş hayatını kısa dönem askerlik vazifesi sonrası Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde mühendis olarak devam ettirdi. Kamuda başlayan iş hayatı, 1993 yılında özel sektörde kurucusu olduğu Ekşioğlu Şirketler Grubu ile devam etmektedir. Yer bilimleri, mimarlık ve mühendislik alanında proje ve müşavirlik hizmetleri; inşaat alanında iş merkezleri, villa, konut yapım işlerini içeren şirketler grubunun bu faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde siyaset bilimi üzerine akademik çalışmalar yapmıştır.
Ekşi; Mimar ve Mühendisler Gurubu denetleme ve genel idare kurulu üyesi, MÜSİAD yapı sektör kurulu üyesi, Girişimci İşadamları Vakfı kurucusu, Ekşioğlu Vakfı kurucu - başkan vekili, Türkiye Deprem Mühendisleri Derneği kurucusu, Jeofizik Mühendisleri Odası üyeliği, Maltepe Spor Kulübü üyeliği, Maltepe Rizeliler Derneği üyeliği, İkizdere Derneği kurucusu, ÇEKÜD Çevre Kültür Derneği çevre komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu.
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile başlayan ve özel sektörde devam eden iş hayatındaki tüm tecrübe ve birikimlerini STK‘larında sempozyumlarla, bilimsel etkinlik ve makalelerle, yurt içi ve yurt dışında, çeşitli platformlarda sunmaktadır. Siyasi çalışmalarına Fazilet Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı’nda yerel yönetimlerden sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak başlayan Ekşi, 1999 yerel seçimlerinde aynı partiden Maltepe Belediye Başkan adayı olarak seçime katılmıştır. 2002 yılında AK Parti’nin kurulması ile birlikte tüm siyasi birikimini AK Parti’ye taşımıştır. Siyasi çalışmalarına İBB ve Maltepe meclis üyesi ,İstanbul Maltepe’de AK Parti danışma kurulu üyesi ve delege olarak devam eden Kadem Ekşi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Kadem, Ekşi, Kızılay, İstanbul, Şube, Başkanlığına, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı