Haber Detayı
29 Temmuz 2013 - Pazartesi 21:56 Bu haber 401 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül açıklaması
YEREL YÖNETİMLER Haberi
Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül-CHP ilişkisi ve Sarıgül hakkında ne düşündüğünü açıkladı. Kılıçdaroğlu, geçmişi hatırlattı 'Güven vermiyor' dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Konsensüs'e yaptırdığı İstanbul Büyükşehir seçim anketinin sonuçlarının açıklandığı günün akşamı Cağaloğlu'nda TGC'nin lokalinde EGD'niniftarına katılan Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'a ilişkin yaklaşımını Hürriyet'ten Yalçın Bayer bugünkü köşesine taşıdı.

Kılıçdaroğlu'nun yanıtladığı sorular arasında Sarıgül-CHP ilişkisi de vardı. Kamuoyununmerakla beklediği, özellikle de nesnelliği su götürür bir anketin sonuçlarının Sarıgül tarafından süratle açıklandığı bir günün akşamında Kılıçdaroğlu ilk kez bu kadar net ve açık yanıtladısoruyu.

SARIGÜL'LE HİÇBİR İLİŞKİMİZ YOK

Bayer'in köşesine taşıdığı "Sarıgül-CHP ilişkileri"ne ilişkin yanıt yorum gerektirmeyecek kadar açık: "Her gittiğim yerde soruyorlar. Hiçbir ilişkimiz yok. Biz, ilişkiyi sizden öğreniyoruz. Sayın Sarıgül bir belediye başkanı, kendine göre başarılı bir belediye başkanı. Partimize üye olmak istediği zaman gelir üye olur, biz hiçbir zaman 'niye partimize geldin, niye üye oldun diye bir sınırlama da getirmiş değiliz."

SARIGÜL GÜVEN VERMİYOR

Evet, dediğimiz gibi, Sarıgül, istiyor ki Kılıçdaroğlu kendisinin elini kaldırsın ve İstanbulBüyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklasın... O da ne zaman, belli değil, 'hazır olduğunda'!.. Ne zaman hazır olacak, onu da Allah bilir! CHP de Sarıgül'ün huyunu-suyunu biliyor, daha önce yaşanmış olaylar var... Hem parti içi işleyiş ve dengeler hem de hükümetekarşı dik duruş açısından güven vermiyor.

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";michael kors handbags outlet hollister online shop deutsch michael kors bags outlet mulberry sale uk mulberry bags outlet mcm bookbag mcm bag sac kelly hermes hollister outlet online michael kors outlet store
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu'ndan, Sarıgül, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı