Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 21:26 Bu haber 2218 kez okundu
 
Maltepe Belediye'sinden Kamuoyuna Duyuru
GÜNDEM Haberi
Maltepe Belediye'sinden Kamuoyuna Duyuru

Maltepe Belediye'sinden Kamuoyuna Duyuru

 

Kamuoyuna Duyuru 

 

Bazı basın yayın organlarına yansıyan ve belediyemize ait araçların bedelleri üzerinde kiralandığına dair iddialar, kamuoyunu yanıltmaya yönelik gerçek dışı ithamlardır.

Belediyemiz bünyesinde hizmet veren araçlar yıllardır Kamu İhale Kanunu hükümlerine uygun olarak, açık ihale usulüyle gerçekleştirilmektedir. Bahse konu ihale de yine aynı yöntemle gerçekleştirilmiştir. İhalemize karalama maksadıyla ortaya atılan ithamın aksine 4 firma katılmış ve akabinde de Kamu İhale Kurumu’na herhangi bir itirazda dahi bulunulmamıştır. Yine ithama bahis kolan aracın aylık bedeli 8 bin 827 TL’dir. Aracın piyasa fiyatı araştırıldığında, bu fiyatın piyasanın da altında olduğu ve kamu yararının açıkça gözetildiği ve korunduğu görülecektir.

Maltepe Belediyesi olarak her koşulda olduğu gibi pandemi ile mücadele koşullarında da tüm imkanlarımızla halkımızın ve devlet kurumlarımızın hizmetinde olduk. Bu süreçte hizmet araçlarımızı başta Vefa Destek Grubu olmak üzere, tüm devlet kurumlarına ve ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza hizmet vermek için seferber ettik. Pandemi ile mücadele kapsamındaki hizmetlerimizin takdiri kamuoyu araştırmalarına da yansımış ve halkımızın yüksek teveccühüne mazhar olunmuştur.

Maltepe Belediyesi olarak her zaman kamuoyunu bilgilendiren, halka hesap veren açık, şeffaf bir yönetim anlayışı en önemli ilkelerimizden birisi olmuştur. Maltepe halkı adına harcadığımız her tutarın hesabını yine Maltepelilere vermekten asla geri durmadık. Bu noktada kamuoyu da yakından bilmektedir ki; sayısız müfettişle ve sayısız teftişle muhatap olduk. Ancak tek bir müfettiş raporunda dahi usulsüz bir işlemin tespiti söz konusu olmamıştır.

Bir takım bilgileri ve rakamları çarpıtarak, kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, kurumumuza saldıran kesimlerin hedefi açıkça 6 yıldır Maltepe’de kurduğumuz “Halkla birlikte yönetme, birlikte karar alma, açık ve şeffaf bir yönetimle rant için değil halk için hizmet üretme” anlayışımızdır. Tüm bu art niyetli saldırılara cevabı Maltepeliler son seçimde sandıkta vermiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Maltepe, Belediye'sinden, Kamuoyuna, Duyuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı