Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 16:11 Bu haber 2590 kez okundu
 
Maltepe Belediye'sinin Birimler Arası Futbol Turnuvası sona erdi
SPOR Haberi
Maltepe Belediye'sinin Birimler Arası Futbol Turnuvası sona erdi

Maltepe Belediye'sinin Birimler Arası Futbol Turnuvası sona erdi

Maltepe Belediyesi Birimler Arası Futbol Turnuvası’nda final maçı 05 Kasım 2019 Salı akşamı oynandı.

Maltepe Belediyesi çalışanları arasındaki iletişim ve birlikte mücadele etme duygusunu desteklemek ve geliştirmek için Maltepe Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvada final maçı; Spor Müdürlüğü ve Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü arasında oynandı.Maltepe Belediyesi Asım Kara spor tesislerinde gerçekleştirilen, saat 16.00’da başlayan şampiyonluk maçını uzatmalarda penaltı sonucu Spor  Müdürlüğü  kazandı.

Spor Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü arasında oynanan maçı turnuvanın favori takımları arasında gösterilen Spor Müdürlüğü  final maçında,  Temizlik İşleri Müdürlüğü ile  normal süresi 2-2 berabere biten maç sonunda. Penaltılara giden maçta Spor İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşlerini 5-3 yendi ve şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Geçen yılın şampiyonu Temizlik işleri Müdürlüğü ise turnuvayı ikinci olarak tamamladı.Mali Hizmetler Müdürlüğü de Fen İşleri Müdürlüğü'nü 3-1 yenerek 3. oldu.  .  Final maçının ardından düzenlenen törenle dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Spor Müdürlüğü’nün kupa ve madalyasını Belediye Başkan yardımcısı Savaş Eroğlu , CHP Maltepe Belediye Meclis üyesi aynı zamanda Maltepespor Kulüp başkanı olan Ercan Konak verdi. İkinci olan Temizlik işleri Müdürlüğü’nün kupa ve madalyasını Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu, üçüncü olan Mali işler Müdürlüğü’nün kupa ve madalyasını Mask başkanı Behram Kaçar , Girne Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve Maltepespor Başkan Yardımcısı olan Uğur Canayakın takdim ettiler. Bir dahaki turnuvada dereceye giren bütün sporculara eşofman takımı hediye edileceği sözü Belediye Başkan yardımcısı Savaş Eroğlu tarafından verildi.

Lösemili çocuklar unutulmadı


2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle "Hayatımız Çocuklarımız" pankartı ve ağızlarında maskelerle sahaya çıkan sporcular, önemli bir farkındalık etkinliğine de imza atarken

  

SAVAŞ EROĞLU ''Turnuva sonrasında kazanan Maltepe Belediyesi oldu''
 

Belediye çalışanları arasındaki birlikte hareket etme duygusunu perçinleştiren bu tür etkinlikleri çok önemsediğini belirten Savaş Eroğlu, “Belediye olarak bundan sonra da personellerimizin katıldığı çeşitli turnuva ve organizasyonlar gerçekleştireceğiz. Biz Maltepe Belediyesi olarak büyük ve güçlü bir aileyiz. Turnuvada derece alan takımlarımızı tebrik ediyor ve katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. Turnuva sonrasında kazanan Maltepe Belediyesi oldu.

   Turnuvaya katılan tüm personelimizi tebrik ediyor, bu organizasyonun hazırlanmasında, tamamlanmasında emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ediyorum” dedi. 

 

  HAMİT KORKMAZ ;ÖNEMLİ OLAN KARDEŞLİK HUKUKUNUN ÖN PLANA ÇIKMASI

Final maçı sonrasında konuşma yapan Maltepe Belediyesi Spor Müdürü Hamit Korkmaz, maçların centilmenlik içerisinde geçtiğini ve önemli olanın turnuvada kardeşlik hukukunun ön plana çıkması olduğunu belirtti. Şampiyon olan takımın yanı sıra turnuvaya katılan tüm takımları tebrik eden Korkmaz “Tüm birim takımlarımız mücadele ediyorlar. Bu zaman zarfı içerisinde centilmence mücadele ettiler. Burada esas olan birinci ya da ikinci olmak değildir. Burada esas olan kardeşlik hukukumuzu ön plana çıkarmaktır. 

 

 

 

 

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Maltepe, Belediye'sinin, Birimler, Arası, Futbol, Turnuvası, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı