Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 12:04 Bu haber 1228 kez okundu
 
Maltepe'de 51 gün sonra berber ve kuaförler açıldı
EKONOMİ Haberi
Maltepe'de 51 gün sonra berber ve kuaförler açıldı

Maltepe'de 51 gün sonra berber ve kuaförler açıldı!

 

Corona virüsle mücadele kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berberler ve kuaförler bugün itibariyle Maltepe'de hizmete başladı.

İstanbul Maltepe Beşçeşmelerde hizmet veren  berberler ve kuaförler  sabahın erken saatlerinde kontrollü normalleşme kapsamında açılan berberler ilk müşterilerini almaya başladı. Bugün sabah 9.00’da başlayan mesai, akşam saat 21.00’a kadar devam edecek . Çeşitli önlemlerle hizmete başlayan berberler ve kuaförler, koltuk sayılarının yarısı kadar eleman alabilecek. Maske ve siperlik takmak zorunlu olacak. 

 

 

"UĞUR İNANLI BARBER SHOP 51 GÜNDÜR KAPALIYDIK"

Açılma kararının son derece iyi bulduğunu belirten Uğur Inanlı Barber Shop "Çok özlemiştik mesleğimizi, 51 gündür kapalı haldeydik. Sıkıntılar yaşamaya başlamıştık. Açılma kararı çok iyi oldu. Normalleşme sürecine girmeye başladığımız bugünlerde kötü günleri umuyorum ki hep birlikte ve beraber aşacağız’ dedi. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan berber ve kuaförler, bugün sabah saat 9.00 itibariyle mesaisine başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında berber ve kuaförler 23 Mart’ta kapatılmıştı.

51 gündür çalışamayan esnaf, bugün sabah saat 9.00 itibariyle kepenk açtı. Çeşitli önlemlerle hizmete başlayan berberler ve kuaförler, koltuk sayılarının yarısı kadar eleman alabilecek. Maske ve siperlik takmak zorunlu olacak. 

Berber, kuaför ve güzellik salonlarında uygulanacak kurallar

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeye göre berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışanlar maske kullanacak, müşteriler ise işleme göre maskeyi çıkarabilecek.

Bu iş yerleri aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edemeyecek.

Berber, kuaför ve güzellik salonlarında müşterinin oturacağı, temas edebileceği tüm alanlar ile zemin dezenfekte edilecek, her işlem sonrasında bu dezenfeksiyonun tekrarlanması sağlanacak.

 

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Maltepe'de, 51, gün, sonra, berber, ve, kuaförler, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı