Haber Detayı
10 Eylül 2013 - Salı 10:19 Bu haber 714 kez okundu
 
MALTEPE de ALKOL DÜZENLEMESİ YÜRÜRLÜKTE
YEREL YÖNETİMLER Haberi
MALTEPE de ALKOL DÜZENLEMESİ YÜRÜRLÜKTE

Alkollü içkilerin 22.00-06.00 saatleri arasında perakende satışının yapılamayacağına ilişkin düzenleme yürürlüğe girdi.

Yeni düzenlemeye göre, içkiler işletme dışından görülecek şekilde satılamayacak. Alkollü içkilerin otomatik satış makineleri ile satışı, her nevi oyun makineleri ya da farklı yöntemlerle oyun ve bahse konu edilmesi, basın-yayın ve posta yoluyla tüketicilere satışı da yasaklandı.

Düzenlemeyle, esnaf da dışarıdan görünmemesi için alkollü içeceklerin üzerini kapatmaya başladı.

Tekel bayii Recep ER,  muhabirimize  yaptığı açıklamada, düzenlemeden önce gece saatlerinde de açık olan dükkanını 22.00'den sonra kapatacağını söyledi.

Gelirlerinin büyük bölümünü alkollü içeceklerden elde ettiklerini ifade eden ER,' Genellikle 23.00'ten sonra satışlarımız yoğun oluyordu ancak düzenlemeyle 22.00'den sonra alkollü içecek satışı yapamayacağız. Gelirimiz düşünce bir süre sonra belki de dükkanımızı kapatacağız' dedi.

- "Vatandaş, alışveriş merkezlerine yönelecek"
İsmet Akgün ise düzenlemeyle vatandaşların alkollü içecek alımında alışveriş merkezlerine yöneleceğini tahmin ettiğini söyledi.

Büyük marketlerin alkol satışında piyasayı ele geçireceğini öne süren ER, şöyle devam etti:

' Küçük esnafı zorda bırakan alışveriş merkezleri alkol satışında da piyasayı ele geçirecek. Mutfak alışverişi için büyük marketleri seçen vatandaş, gece tekellerde alkol bulamayınca, markete gitmişken içkisini de alıp depolayacak."

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";prada handbags sale prada bags outlet mcm purse mcm purse sac kelly hermes black friday toms prada handbags sale mcm online store chaussures christian louboutin toms clearance
Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE, de, ALKOL, DÜZENLEMESİ, YÜRÜRLÜKTE,
Yorumlar
Haber Yazılımı