Haber Detayı
07 Eylül 2013 - Cumartesi 00:20 Bu haber 563 kez okundu
 
Maltepe'de spora yatırım büyüyor
YEREL YÖNETİMLER Haberi
Maltepe'de spora yatırım büyüyor

Maltepe sporun odak merkezi olma yolunda ilerliyor. 2003 yılında Kadıköy’de kurulan Es Spor Kulübü, Maltepe’de aldığı arsaya kapalı spor salonu yapmak için düğmeye bastı. 

Maltepe sporun odak merkezi olma yolunda ilerliyor. 2003 yılında Kadıköy’de kurulan Es Spor Kulübü, Maltepe’de aldığı arsaya kapalı spor salonu yapmak için düğmeye bastı. Kendilerine ait bir spor salonu arayışına girmelerinin ardından, yollarının Maltepe’yle kesişmesinden itibaren Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in büyük desteğini gördüklerini belirten ES Spor Kulübü Başkanı Sırma Üç, Maltepe Belediyesi’nin desteği sayesinde kendilerini daha güçlü hissettiklerini belirtti. “Çılgın Türkler Maltepe’de” Törende konuşan Maltepe Belediye Başkanı Zengin, Büyük Önder Mustafa Kemal’in dediği gibi sporun zeki, çevik ve ahlaklısını sevdiğini ifade ederek, ES Spor yöneticilerini Maltepe’nin öncüleri olarak gördüğünü söyledi. Spora ve sporcuya verdiği destekle öne çıkan Başkan Zengin, Altayçeşme Kapalı Spor Salonu gibi dev bir projenin bile beş yüz bin nüfuslu Maltepe’ye yetmediğini, ikinci ve üçüncü spor salonlarının planlamasının da yapıldığını belirtti. Kendi projelerinin dışında amatör kulüplerin de yüreklere hitap eden yatırımlarını övgüye değer bulduğunu ifade eden Başkan Zengin, “Bugün burada bir temel atıyoruz. Gerçekten cesaret isteyen bir iş. Çılgın Türkler’i Maltepe’de de gördük. Yürekten kutluyorum.” dedi. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, bir amatör kulübün temel atma törenine ilk kez katıldığını belirterek; “Yerel yönetimler, kulüpler ve federasyon birlikte çalışmak ve yatırımlarımızı efektif kullanmak zorundayız. Maltepe’de bunun güzel bir örneğini yaşıyoruz.” diye konuştu. Altyapıdan milli takıma Hedefi voleybolcu ve antrenör yetiştirmek olan ES Voleybol, bir alt yapı kulübü olarak sekiz sporcusunu milli oyuncu yaptı. Lisanslı 250 sporcusu olan spor kulübü, iki dönüm arazi üzerine yapacağı Maltepe Spor Tesisiyle yaklaşık 3500 metrekarelik kullanım alanı oluşturacak.

     document.getElementById("Leyout101").style.display="none";mcm handbags prada handbags michael kors bags uk basket jordan homme ceinture hermes michael kors handbags uk sale mulberry handbags uk cheap toms online portachiavi alviero martini mcm bookbags

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe'de, spora, yatırım, büyüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı