Haber Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 08:45 Bu haber 862 kez okundu
 
MALTEPE KAYMAKAMI MEFTUN DALLI  KURBAN KESİM YERLERİNİ DENETLEDİ
YAŞAM Haberi
MALTEPE KAYMAKAMI MEFTUN DALLI  KURBAN KESİM YERLERİNİ DENETLEDİ

MALTEPE KAYMAKAMI MEFTUN DALLI  KURBAN KESİM YERLERİNİ DENETLEDİ

Maltepe'de Kurban Bayramı'nın 1. gününde Kaymakam Meftun Dallı, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Aldemir,Maltepe İlçe Müftüsü Ahmet İnciler 27 kesim yeri ve 3 kurban satış noktasını denetledi.

Denetimlerden biri Altayçeşme Mahallesi, Aydan Sokak üzerindeki bir kesimhanede yapıldı. Kaymakam Meftun Dallı ve yanındaki heyet Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Aldemir,Maltepe İlçe Müftüsü Ahmet İnciler  birlikte buraya gelerek kesimhane de incelemelerde bulunurken görevler tarafından bilgilendirdi.
 
Basın mensuplarına açıklama yapan Dallı, Maltepeli hemşerilerimizin bayramını tebrik ediyorum. Şu an içerisinde bulunduğumuz yer gibi, 28 yerde kurban kesim izni verdik. Bundan maksadımız vatandaşlarımızın kurbanlarını, hem sayı hem dini açıdan hem de uygun şekilde kesebilmelerini temin etmek.
Bu sene halk eğitim merkezimizde bir de kurs açtık. Orada bu kesim yerlerinde görev alacak arkadaşlarımızın eğitimini yaptık ve kendilerine sertifika yaptık. Hem işin dini gerekliliklerini hem de sayı açıdan nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrettik.
Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şu ana kadar yaptığımız denetlemeler iyi gidiyor dedi.  
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE, KAYMAKAMI, MEFTUN, DALLI , KURBAN, KESİM, YERLERİNİ, DENETLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı