Haber Detayı
27 Ağustos 2013 - Salı 20:47 Bu haber 535 kez okundu
 
Maltepe'ye Kadının Hizmeti Annenin Şefkati
YEREL YÖNETİMLER Haberi
Maltepe'ye Kadının Hizmeti Annenin Şefkati

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Maltepe belediye başkan aday adaylığına başvuran Selma Oya Akay ilk kadın aday adayı olma özelliğini de taşıyor.

Mart 2014 seçimleri için cesaretli bir hareketle aday adaylığını açıklayan Selma Oya Akay'da çevresinden de destek yağıyor.

Önümüzdeki günlerde bir basın açıklaması yapacak olan Selma Oya Akay halen Maltepe Belediyesi CHP Meclis Üyeliği görevini sürdürüyor.

Selma Oya Akay'ın Biyografisi:

12 mayıs 1965 tarihinde Sümerbank şube müdürü Baba ve ev hanımı olan Annenin ilk çocuğu olarak İzmirde doğdu. İlkokul ve Lise tahsillerini Babasının görevi gereği Bursada tamamladı,Bursa kız lisesi mezuniyeti ardından ünivesite hayatına İstanbul üniversitesi Eczacılık fakültesinde başlayıp naklen gittiği Ege üniversitesi Eczacılık fakültesinde tamamladı.

Ecz. Levent KAMACIK’ın başkanlığındaki İzmir Eczacı odasında çalışmaya başladı,ardından EDAK Ecza kooperatifi bünyesinde görev aldı,
1998’de İstanbul Maltepe Çağdaş Eczanesi ile meslek hayatında devam etti halen sürdürmektedir. Uzun yıllar İstanbul Eczacı Odası bünyesinde denetçi Eczacılık görevini üstlenmiştir.

2009-2014 dönemi CHP Maltepe Belediye meclis üyeliği,sağlık komisyonu başkanlığı,toplu konut ve gecekondu komisyonu üyeliğini ifa etmektedir.
Endüstri mühendisi olan Pelin CAN (09.01.1988) bir kız çocuk annesidir

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla da aktif çalışmalar içerisinde olan Akay'ın üyesi olduğu kurumlar:
- Ecz.Erkan ÖNSEL ile İstanbul Çağdaş Eczacılar derneği kurucusu
- Gülsuyu Gülensu güzelleştirme derneği yönetim kurulu
- Atatürkçü düşünce derneği Maltepe şubesi
- Maltepe GÜLDAM derneği

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";michael kors bags uk sale toms boxing day mulberry outlet prada bags outlet mcm bagpack mcm tote bag hollister outlet deutschland mcm bookbags cheap mcm bags prada wallet uk
Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe'ye, Kadının, Hizmeti, Annenin, Şefkati,
Yorumlar
Haber Yazılımı