Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 12:15 Bu haber 4325 kez okundu
 
Maltepespor Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı
SPOR Haberi
Maltepespor Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı

Maltepespor Şampiyonluk Kupasını Kaldırdı

Maltepespor U-14 takımımı kendi kategorisinde 14 haftalık grup maçlarında hiç yenilmeden namağlup şampiyon oldu.   Oynadığı 14 maç sonunda 14 galibiyet,rakip filelere 88 gol atarken,kendi kalesinde sadece 4 gol gördü topladığı 42 puan ile en yakın rakine 9 puan fark + 84 avaraj ile kendi katagorisinde Şampiyon oldu.

Maltepe Spor U-14 grubu
368 takım içerisinde Bütün maçlarını kazanan 5 takımdan birisi
368 takım içerisinde 4 golle en az gol yiyen takım 
  368 takım içerisinde attığı 88 golle en çok gol atan 3. Kulüp
368 takım içerisinde genel avarajlarda 84 avarajla en iyi avaraja sahip 2. Takım unvanına sahip.
 
 

ERCAN KONAK “Alt yapımıza emanet edilen oyuncularımızı yetiştirip Maltepespor’a kazandırmak istiyoruz” 

 Ercan Konak, “Futbolcu yetiştirirken önceliğimiz iyi oyuncu olmasının yanında iyi bir birey ve yurttaş olmasını sağlamaktır” dedi.

Kulüp Başkanı Ercan Konak konuyla ilgili yaptığı açıklamada;Teknik ekibi ve takımın bütün bireylerini ayrı ayrı tebrik ediyorum,özellikle son yıllarda yıllarda Maltepespor U-14 takımımızın kazandığı başarı küsümsenemeyecek kadar kadar büyük bir başarıdır  ,inşallah yönetim olarak da amacımız böylede devam etmesinden yana .Gerçekten gayet zor bir süreç yaşıyoruz geç saatlerinde sıcak,yağmur,soğuk,ayaz demeden büyük fedakarlıklar yaparak çalıştılar  teknik kadromuzu ve  çocuklarımızı kendilerine olan güveni de boşa çıkarmadılar ve başardılar,hiçbir rakiplerine yenilmeden şampiyon oldular ,göğsümüzü kabarttılar,yüzümüzü güldürdüler   sağ olsunlar,var olsunlar.Burada ayrı bir parantezde Belediye başkanımıza açmak isterim her zaman yanımızda oldu maddi manevi destekçimiz oldu,her zaman gücümüze güç kattı,ilçemizin adını en güzel şekilde duyurmak adına yapılan bu çalışmalarda bize hep güç ve cesaret verdi kendisine teşekkürü borç bilirim.Sportif direktörümüz Tayfun Köselerden'e Alt yapı sorumlularımız Erdi Akşen,Uğur Canayakın,Vedat Erten'e Teknik ekibimiz Adnan Katip,Mehmet Akgün,Erdinç Çukur'a ve U-14 Antrenör Rıdvan Aksoy'a Ailelerimize de teşekkür etmeden geçemeyeceğim onlarda hep destek oldular ,yanımızda oldular sağ olsunlar.
 

TAYFUN KÖSELERDEN “KURDUĞUMUZ AİLE ORTAMI BİZİ ŞAMPİYON YAPTI”

 

  Maltepespor Sportif Direktörü Tayfun Köselerden,     TFF 25’İncİ Grup’ta 14 maçlık yenilmezlik serisi yakalayarak müthiş bir şampiyonluğa imza atan Maltepespor U-14  Takımı’nda   yaşadıkları şampiyonluğun kurdukları aile ortamı sayesinde geldiğini söyledi. Özellikle 2010-2004 yaş grubu aralığında  çok iyi bir jenerasyon yakaladıklarını dile getiren , Maltepespor Sportif Direktörü Tayfun Köselerden, “ İyi bir aile ortamı ve kolej havası oluşturduk. Kadromuza kazandırdığımız futbolcular özellikle skora çok önemli katkı sağladılar ve iki basamaklı gollere ulaştılar. Tüm futbolcularımızın aileleri, maçlarımıza geldi. Allah hepsinden razı olsun. Bu takımda başarı sadece bizim değil. Kurduğumuz aile ortamı ile şampiyon olduk” dedi.

“ Kulüp Başkanımız Ercan Konak’ın Maçlarımıza Gelmesi Motivasyonumuzu Arttırdı”

Önümüzdeki dönemlerde Maltepespor A Takımı’na, alt yapıdan önemli sayıda oynayabilecek genç futbolcu göndereceklerini söyleyen Tayfun Köselerden,“ Kulüp başkanımız Ercan Konak’da çok sağ olsun sezon başından bu yana tüm maçlarımızı yakından takip etti, destek verdi. Kendi gözüyle oyuncuların kalitesini ve iyi bir takım olduğumuzu gördü. Başkanımız Ercan Konak’ın maçlarımıza gelmesiyle, maçlarımızı izlemesiyle performansımız daha da arttı. Yönetim kurulu üyelerimiz ve aynı zamanda futbol altyapı sorumlularımız Erdi Akşen,Uğur Canayakın,Vedat Erten ’de maçlarımızı yakından takip ettiler ve sürekli bizim yanımızda oldular ”diye konuştu.

“ Şampiyonluğa Ulaşmak İçin Çok Mesai Harcadık”

Sözlerinin sonunda şampiyonluk hedefine ulaşmak için çok mesai harcadıklarını söyleyen , Maltepespor Sportif Direktörü Tayfun Köselerden “ Düzenimizi hiç bozmadık. Haftanın dört günü antrenman yaptık. Bütün maçlarımızı teknik kadromuzla analiz yaptık. Bununda çok faydasını gördük. Çok mesai harcadık. Görsel olarak verdiğimiz analizlerin çok faydasını gördük. Sahaya özellikle  14 maçta çok iyi yansıdı bu çalışmalarımız. U-14 futbol takımımıza yoğunlaşma kararından sonra iyi bir çıkış yakaladık. Çok iyi motive olduk. Sosyal etkinlikler gerçekleştirdik. Futbolcularımızın ailelerini biraz daha içimize mesafeyi koruyarak dahil ettik. Bizim U-14 grupta 30 futbolcumuz var. Tüm futbolcularımızın aileleri, maçlarımıza geldi. Allah hepsinden razı olsun. Bu takımda başarı sadece bizim değil. Kurduğumuz aile ortamı ile şampiyon olduk. Önce çocukların, sonra kurumsal olarak kulübümüzün, ekibimizin ve ailelerin çok büyük katkısı oldu bu şampiyonluğa” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: MELEK KÖSELERDEN
Etiketler: Maltepespor, Şampiyonluk, Kupasını, Kaldırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı