Haber Detayı
31 Ağustos 2013 - Cumartesi 16:25 Bu haber 553 kez okundu
 
Ömer EKŞİOĞLU:Halkla Bütünleşmek İçin Adayım.
YEREL YÖNETİMLER Haberi
Ömer EKŞİOĞLU:Halkla Bütünleşmek İçin Adayım.

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Belediye Meclis Üyesi ve Ekşioğlu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ömer Ekşioğlu, Maltepe ilçe Başkanlığında düzenlediği  toplantıyla Maltepe Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nda Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olduğunu açıklayan Ömer Ekşioğlu’nun düzenlediği toplantısına, Maltepe Rizeliler Derneği Başkanı Hüseyin Kavalcı, Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Başkanı Mustafa Ekşi, Menderes Mollaoğlu, CHP Maltepe Belediye Başkan Aday  Adayı Süleyman Kıpırtı, CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Engin Özkan, CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Erden, CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı  Selma Oya Akay, CHP Maltepe Belediye Meclis Üyeleri Turgut Ölmez, Bülent Tufan, İlyas Güldiken, Gültekin Karataş, Adem Kaya, Süleyman Polat, Ekşioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Anavatan Partisi Kadıköy eski başkanı Şeref Ekşioğlu, eski Anavatan Partisi Üsküdar ilçe başkanı Kenan Ekşi, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

SEÇİM KAZANMAK DEĞİL SEÇİMİ KAZANIP İKTİDAR OLMAK ÖNEMLİ.
CHP Maltepe Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklamak için partililerine seslenen Ömer Ekşioğlu, mevcut belediye içerisinde iktidarın sağlanamadığını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti.
Seçim kazanmak değil, seçimi kazanıp iktidar olmak önemlidir. Mevcut belediye içerisindeki  iktidarımızı sağlayamadık, ilçe örgütümüz, partimiz ve bu partiye gönül vererek gece gündüz çalışan emekçilerimiz, seçim kazanarak iktidar olmanın keyfini ve mutluluğunu yaşayamamışlardır.
İşte bu nedenle, bu mutluluğu örgütüme yaşatmak için ADAYIM. Belediye içerisindeki yönetim yanlışlığı yaklaşık dört buçuk senedir meclis üyesi olmak sebebiyle çeşitli görevlerde yer aldım.  İki yıl encümen üyeliği, iki yılda başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Bu görevler sırasında hep örgütümüzün ve halkın sesi olmaya gayret ettim dedi.

MALTEPE BELEDİYESİ’NDE SOSYAL DEMOKRAT ANLAYIŞIN UYGULANMADIĞINI GÖRDÜM
Maltepe Belediyesi’nde kurumsal yapının olmadığını, hiyerarşinin ve sosyal demokrat anlayışın hiç mi hiç uygulanmadığını ve yönetim tarzının tamamının yanlış olduğunu belirten Ekşioğlu bu süreçte yaşadıklarım ve bizzat şahit olduklarım sebebiyle kurumsal yapının olmadığını, hiyerarşinin ve sosyal demokrat anlayışın hiç mi hiç uygulanmadığını ve yönetim tarzının tamamının yanlış olduğunu gördüm.Maltepe belediyesini kurumsal kimliğe kavuşturmak, sosyal  demokrat belediyecilik anlayışının uygulandığı ve hiyerarşinin çalıştığı bir yönetim tarzını hayata geçirerek değerli Maltepe halkına hak ettiği hizmeti sunmak, bunun paralelinde örgütümüzü  ve partimizi yücelterek Cumhuriyet Halk Partisini tüm Maltepelilere sevdirmek için ADAYIM dedi.

ARKADAŞLAR BİZDE DAMDAN DÜŞENLERDENİZ
Konuşmasına Nasrettin Hocadan fıkrayla devam eden Ekşioğlu size bu konu ile alakalı bir fıkra anlatmak istiyorum. Nasrettin hoca evinin damından düşmüş. Hocanın damdan düştüğünü gören halk etrafına toplanmış. Doktor çağıralım hocam, hastaneye götürelim hocam, şunu yapalım hocam, bunu yapalım hocam, ne istersin hocam deyince Nasrettin hoca; ne olur bana damdan düşen birini getirin demiş.  Değerli arkadaşlar bizde damdan düşenlerdeniz.
Bu damdan düşmenin sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Size kısaca anlatmak istiyorum.
Halk ile iç içe olamadık,Örgüt ile kucaklaşamadık, İlçeden koptuk, bütünleşemedik, Düğünlere gidip halkın mutluluğuna ortak olamadık, Cenazelere gidip halkın acılarını paylaşamadık, Sünnet  Şölenlerine katılamadık, Esnaf  Ziyaretleri yapmadık, Partililerimizle, örgütümüzle sıcak ilişkiler kuramadık, onlara kapılarımızı kapattık. Halka gitmedik, gelenlere de kapılarımızı kapatarak görüşmedik. Hepsinden önemli olan Maltepe Belediyesini SOSYAL DEMOKRAT  ANLAYIŞINI  VE POLİTİKALARI yerleştiremedik’’ dedi.

HALKLA BÜTÜNLEŞMEK İÇİN ADAYIM
Bizi birbirimizden ayıran, soğuklaştıran ve örgütümüzün aç olduğu bu birlikteliği sağlamak amacıyla ayda 2 defa belediye bünyesinde halkın rahat ulaşabileceği bir yerde halk günleri düzenleyeceğim, diyerek konuşmasını sürdüren Ömer Ekşioğlu şöyle devam etti .Ayrıca sık sık  halk ziyaretleri yapak halkın sorunlarını halkın kendilerinden dinleyip belediyemizin imkanları doğrultusunda sorunları ortadan kaldırarak elimden geleni yapacağım. Bunun için Adayım, Halkla bütünleşmek için adayım.
Örgüt Emekçilerim, kadın kollarım, gençlik kollarım ve tüm ilçe örgütüm Değişim için adayım, Maltepe’ye Cumhuriyet Halk Partisi’nin damgasını vurmak için adayım.  Beni makamların ve koltukların değiştirmediğini biliyorsunuz. Örgütümüzü ve halkı birebir dinlediğimi, örgüt ve halkla iç içe olduğumu 2 sene başkan yardımcılığı dönemimde beni ziyarete gelen, gerek örgütte ki arkadaşlarım gerekse değişik sorunları nedeniyle gelen halkımız gördü ve yaşadı.

Değerli arkadaşlarım benim kapımın hiç mi hiç kapanmadığını kapı önünde bekletilmeden, kapısı çalınmadan içeri girilen, telefon açılıp da bana ulaşılabilen tek başkan yardımcısı olduğumu herkes iyi bilir’’dedi.

GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU’NU BAŞBAKAN YAPMAK İÇİN ADAYIM
Maltepe’yi Sosyal Demokrat anlayışın uygulandığı bir şehir haline getirmek için aday adayı olduğunu belirten Ömer Ekşioğlu ‘’Değerli yoldaşlarım işte bütün bu birlikteliği sağlamış, örgütümü ve halkı kucaklamanın özgüveni ile örgütüme ve halkıma daha çok hizmet verebilmek için. Maltepe’yi Cumhuriyet Halk Partisi’nin sosyal politikalarının uygulandığı bir şehir haline getirmek ve burada sağlayacağımız başarılarla, örgütümüzle, sizlerle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni Türkiye’de iktidar yapmak ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmak için adayım.
Bu değişime gençlerimizin, kadın kollarımızın ve siyasi üstatlarımızın destek vereceğinden hiç şüphem yok.  Bu değişim ve Maltepe’de CHP’yi iktidar yapmak için Maltepe Belediyesi Başkan Aday Adaylığımı Açıklıyorum.

DÜNYADA İKİ GURUP İNSAN VARDIR
Değeli parti emekçilerim değerli Maltepe halkı sözlerime son vermeden önce sizler ile iki şeyi paylaşmak istiyorum. Dünyada 2 gurup insan vardır. 1-Çalışanlar 2- Çalışanları yiyenler. Birinci gurup insanlar çalışırlar, üretirler, iş yaparlar, aş yaparlar, proje üretirler, insanlara ekmek verirler, insanları mutlu ederler, ama onlar bu kadar çok çalışmadan dolayı bir kusurları vardır. Biraz konuşma özürlüdürler benim gibi. İkinci gurup insanlar ise hiç çalışmazlar,tembeldirler, çalışanların hakkını yerler devamlı olarak. Üretmeden ve çalışmadan sadece yerler. Ama bir başarıları vardır, akşama kadar sadece konuşurlar. O kadar güzel konuşurlar öyle bir dinlersiniz ki hayran kalırsınız onları dinlemeye. Değerli arkadaşlar ben hep birinci gurupta oldum. Bundan sonra da birinci gurupta olacağım.

MALTEPE’YE BİR İLÇE BİNASI  KAZANDIRMAK BOYNUMUN BORCUDUR
Belediye başkanı olduğu taktirde CHP Maltepe İlçe Başkanlığı’na bina sözü veren Ekşioğlu Eğer başkan olarak seçilirsem Maltepe’ye bir ilçe binası kazandırmak boynumun borcudur. Ben 4 seneden bu yana bunun için çok uğraştım. Maalesef başaramadım. Bu benim size namus sözümdür’’dedi.

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";michael kors bags sale uk sac hermes kelly borse alviero martini outlet cheap toms online prada purses uk toms after christmas sale escarpin louboutin pas cher prada bags toms after christmas sale hollister outlet
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ömer, EKŞİOĞLU:Halkla, Bütünleşmek, İçin, Adayım.,
Yorumlar
Haber Yazılımı