Haber Detayı
28 Temmuz 2013 - Pazar 13:39 Bu haber 555 kez okundu
 
SARIGÜL CHP'YE ÇOK YAKIN!
YEREL YÖNETİMLER Haberi
SARIGÜL CHP'YE ÇOK YAKIN!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sık sık adı geçen Mustafa Sarıgül'ün sms bilgilendirme servisine kayıtlı vatandaşlara bir mail geldi. Mailde Konsensus araştırma şirketi tarafından yapılan anket ve sonucunu yazıyordu.

 

Konsensus Araştırma Şirketi tarafından yayınlanan son anket sonuçlarına göre, CHP seçmeni, yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mustafa Sarıgül’ü görmek istiyor.

 

Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin her ay yaptığı seçim anketlerinin Temmuz ayı verileri açıklandı. 26 Haziran-24 Temmuz 2013 tarihleri arasında İstanbul’un 39 ilçesinde 23 bin kişiyle gerçekleştirilen araştırmada, çarpıcı sonuçlar göze çarpıyor. Ankete göre, 2014 yerel seçimlerinde oyunu Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) vereceğini söyleyen seçmenlerin yüzde 76’sı “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olmasını istersiniz” sorusuna “Mustafa Sarıgül” cevabını veriyor. Sarıgül’ü yüzde 8,2 ile Uğur Dündar, yüzde 6,5 ile Muharrem İnce, yüzde 3,3 ile Can Ataklı ve yüzde 2,5 ile Gürsel Tekin takip ediyor.

 

Aynı araştırma sonuçlarına göre, yerel seçimlerde CHP’ye oy vermeyeceğini söyleyen seçmenlerin %35,1’i de, Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması halinde CHP’ye oy vereceğini ifade ediyor.

Sarıgül'ün gerek anket yaptırması gerekte bunu vatandaşlarla paylaşması CHP'den adaylığı düşündüğünün net bir göstergesi. Tek belirsiz olan ise CHP'ye ne zaman katılacağı. Kulislerden gelen haberlere göre bayram sonrası Sarıgül'ün kendisine destek veren TDH'lilerle CHP'ye katılacağı söyleniyor.

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";prada handbags mcm purses mcm handbag hollister outlet deutschland mulberry bags sale mulberry bags uk buy prada online prada shoes uk mulberry sale uk toms outlet
Kaynak: Editör:
Etiketler: SARIGÜL, CHP'YE, ÇOK, YAKIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı