Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 22:26 Bu haber 2699 kez okundu
 
Savaş Yücel'nin 29 Ekim mesajı
GÜNDEM Haberi
Savaş Yücel'nin 29 Ekim mesajı

Savaş Yücel'nin 29 Ekim mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel,Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  
 “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük hediyesi olan Cumhuriyetimizin 96 yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlamanın coşkusu içerisindeyiz.

29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıldönümüdür. Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimiz, Anadolu insanının Büyük Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, bağımsız ve başı dik bir Ulus olarak yaşama kararlılığımızın tüm dünyaya ilanıdır. Ulusumuzu; demokrasi, hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler gibi evrensel değerlerle buluşturan Cumhuriyet, köklü değişim sürecinin temeline laiklik ilkesini yerleştirmiştir. Laiklik, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniliklere açık, aklı ve bilimi ön plana çıkaran en temel niteliğidir.Türk Ulusu olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği hedeflere sadece Cumhuriyet ile ulaşılabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilincin bizden sonraki kuşaklara aynı hassasiyetle aktarılması, Büyük Kurtarıcının da ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar olmasını sağlayacak en önemli güçtür.Ulu Önder Atatürk’ün ‘Benim en büyük eserim’ dediği ve yüce Türk Milletinin canı pahasına büyük fedakarlıkla kurduğu Cumhuriyet’i korumak bizim birinci görevimizdir. Çünkü Cumhuriyet Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır.Barış, huzur ve güven içinde yaşanacak bir Türkiye’nin yeniden inşası için, varlığımızın garantisi olan Cumhuriyet ve onun eşsiz kazanımlarına hep birlikte sahip olunması çağrısında bulunuyor, bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını kutluyorum.”

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Savaş, Yücel'nin, 29, Ekim, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı