Haber Detayı
22 Ağustos 2013 - Perşembe 08:38 Bu haber 425 kez okundu
 
Son ankete göre yerel seçimde oy oranları!
YEREL YÖNETİMLER Haberi
Son ankete göre yerel seçimde oy oranları!

Başbakan Erdoğan'a sunulan son yerel seçim anketine göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 51.9.

 

Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplandı. Başbakan Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısında son genel seçim anketi de masaya yatırıldı.

KİME OY VERİRSİNİZ

Pollmark tarafından hazırlanan son ankete göre "bugün milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz" sorusuna verilen yanıtlar şöyle:

AK Parti 51.9;
CHP 23.5;
MHP 13.6;
BDP 7.4;
Diğer 3.5.
Bu arada araştırmaya katılanların yüzde 81.8'i Twitter kullanmıyor. Yüzde 15.7'si kullandığını belirtiyor. Facebook kullandığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 40.5.

YEREL SEÇİMDE YARIŞACAK ADAYLARI ANKETLER BELİRLEYECEK
Haber 7'de yer alan habere göre MYK'da adaylar konusu da ele alındı. Başbakan Erdoğan, aday seçimi için, "Kamuoyu araştırması yapacağız. Çıkan 3-5 ismi o il'deki halka soracağız. Adaylarımızı peyder pey açıklayacağız. Üzerinde ittifak olan isimleri bu süreci beklemeden açıklayabiliriz. Büyükşehir adaylarını eylül-ekim gibi açıklamaya başlarız" dedi.

document.getElementById("Leyout101").style.display="none";prada bags mcm handbag boxing day gucci boxing day gucci mcm bags for sale mulberry outlet store mcm purses mcm purse mulberry factory outlet chaussures louboutin pas cher
Kaynak: Editör:
Etiketler: Son, ankete, göre, yerel, seçimde, oy, oranları!,
Yorumlar
Haber Yazılımı