Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 09:45 Bu haber 1491 kez okundu
 
YÜZBİNLERCE MALTEPELİYE ŞİFA OLDU
SAĞLIK Haberi
YÜZBİNLERCE MALTEPELİYE ŞİFA OLDU

MALTEPE BELEDİYESİ YÜZBİNLERCE MALTEPELİYE ŞİFA OLDU
 
Maltepe Belediyesi Hastane Müdürlüğü   Herkesin sağlık hakkına sahip çıktı. Yüzbinlerce Maltepeliye şifa oldu; herkese eşit, doğru, güvenli, kaliteli ve sürekli sağlık hizmeti verdi.  Uzman personeli aracılığıyla sağlığın korunmasına yönelik projeler geliştirerek, evde yatağa bağlı, yaşlı, engelli, yardıma muhtaç vb. tüm vatandaşlarımıza sağlık ve nakil hizmetlerinden eşit olarak yararlanmalarını sağladı öncelikli görevleri oldu. 
 
Küçükyalı Tıp Merkezi açıldığı günden bu yana 660 bin 876 kişiye şifa oldu
 
53 bin 710 kişiye ücretsiz evde sağlık hizmeti sundu
 
 Maltepe Belediyesi, 65 yaş üstü veya engelli, kronik rahatsızlığından dolayı bakıma muhtaç kişilere yönelik ücretsiz Evde Sağlık ve Sosyal Destek Hizmeti ile kişilerin yaşam kalitesini arttırarak ve ailelerine destek sağlayarak sağlıklı bir toplum oluşmasını hedefledi.

Bu hizmet kapsamında yaşlılığı veya bedensel engelliliği nedeniyle evinde özel tıbbi bakıma ihtiyacı olan Beşiktaşlıların kişisel bakım da dâhil, sağlık ihtiyaçları aileleri ile birlikte yaşadıkları ortamda karşılandı.
Bu proje; doktorlar, hemşireler, hastabakıcılar tarafından verilen, gerektiğinde; tıbbi danışma, acil yardım hizmeti ve hasta nakil ambulansı hizmetini kapsadı.

41 bin kişiye ücretsiz ambulans hizmeti sundu 
 
Maltepe Belediyesi, sağlık hizmetleri kapsamında Maltepelilere ücretsiz tam donanımlı ambulans hizmeti veriyor.Acil sağlık hizmeti, Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlemiş olduğu 32 acil parametre çerçevesinde tüm Maltepe halkına verilmektedir. Acil hizmeti sunan ambulanslar 8 saat aralıksız yoğun bakım hizmetlerini sunabilecek gerekli uzman personel ve teknik donanıma sahip.
 
Maltepe Belediyesi 2 bin 814 çocuğu sünnet etti
 
Maltepeli çocukları ön koşulsuz Küçükyalı Tıp Merkezi kuruluşunda ücretsiz sünnet yaptı. Çocukları Hepatit B-C, AIDS vb birçok bulaşıcı kan hastalığına karşı korudu. 2 bin 814 çocuğu  kampanya kapsamında ücretsiz sünnet etti.  
Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: YÜZBİNLERCE, MALTEPELİYE ŞİFA, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı