Haber Detayı
28 Ağustos 2013 - Çarşamba 11:00 Bu haber 418 kez okundu
 
ZENGİN "Maltepe'ye Disneyland kuracağım"
YEREL YÖNETİMLER Haberi
ZENGİN

"Maltepe'ye Disneyland kuracağım" Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, "görev sürem içinde Maltepe’ye Disneyland kuracağım.” Dedi. Belediye Başkanı Zengin, mahalle ve site ziyaretleri kapsamında Başıbüyük Mahallesi’ndeki Narcity evlerini ziyaret ederek site sakinleri ile bir süre sohbet etti. Siteyi gezen ve Narcity hakkında bilgiler alan Başkan Zengin, “Başıbüyük Mahallesi’nde 136 dönümlük arazi üzerinde kuracağımız  Maltepe Bölge Parkı içine  Disneyland yapacağız. Maltepe Belediyesi’nde insana hizmet odaklı çalışmalar yaptık. Bu hizmetlerimiz zaman içinde çok daha iyi ortaya çıkacak. Maltepe Bölge Parkı içinde açılacak Disneyland,  hobi bahçeleri, hayvan barınakları, çocuk parkları, spor sahaları ve yetişkinler için sosyo-kültürel mekanlar da böyle olacak ” dedi.  Başkan Zengin belediye başkan yardımcısı Nail Çiftçi ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, siteyi gezdikten sonra site sakinleri ile yaptığı sohbette, “Biz işbirliği içindeyiz. Bizden istediğiniz girişimler varsa duymak için buradayız.  Belediye tüm Maltepeli vatandaşlarımın olduğu gibi, sizlerin de buradaki yaşamınızı daha da güzelleştirmek için çalışıyoruz“ dedi. Sohbet esnasında göreve başladığı günden bu yana yaptığı çalışmalardan özetler veren Belediye Başkanı, site sakinlerinden gelen çeşitli soruları da cevaplandırdı. Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Maltepe Belediyesi’nin prestij projelerinden Cumhuriyet Eğitim Merkezi, Altın Hizmet Sağlık Kartı, Fındıklı’ya açılacak meslek lisesi ve ilkokuldan ve kurulan sağlık ocaklarından ve diğer hizmetlerinden örnekler verdi.İstanbul'un sahil şeridinde bulunan Maltepe 450 bin nüfusuyla gelişimini devam ettiriyor. Bölgede yoğun olarak gözlemlenen gecekondu ve kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için hızla çalıştıklarım belirten Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, TOKİ ile koordinasyon ve uyum içerisinde çalıştıklarını, TOKİ bloklarında 285 daireye mahsuplaşma yoluyla Başıbüyük'teki gecekondu sahiplerini yerleştirdiklerini söyledi. Kentsel dönüşümün Maltepe'de Başıbüyük-Gülsuyu ve Gülensu Esenkent mahallelerinde başlayacağını söyleyen Zengin, "Van ve Düzce depremleri bize gösterdi ki; vatandaşlarımıza iyi barınaklar kurmamız gerekiyor. Çarpık yapılan binalarda oturan insanlara işgalci gözüyle bakmamamız ve gecekondu sahiplerine de haklarını teslim etmemiz lazım"diye konuştu. Maltepe'de etap etap tamamlanan dönüşüm hareketinin birinci etabının tamamlandığım da belirten Belediye Başkanı, insanlara ev vermekle sorunun çözülmediğini istihdam sağlanması gerektiğini de vurguladı.

Maltepe'de 40 bin civarında bina olduğunu söyleyen Zengin, bu rakamın 7 bin 400'ünün gecekondulardan oluştuğunu kaydetti. Gecekonduların dönüşmesinin zor olmadığını vurgulayan başkan, 30-40 yıl bir arada yaşamış insanların birbirinden ayrılmaması gerektiğini de söyledi. Maltepe'de büyük boş alanlara park yapmak istediklerini söyleyen Zengin, "Başıbüyük Mahallesi'nde 136 dönümlük arazi üzerinde kuracağımız Maltepe Bölge Parkı içine Disneyland'ın benzerini yapacağız. Maltepe Bölge Parkı içinde Disneyland, hobi bahçeleri, hayvan barınakları, çocuk parkları, spor sahaları ve yetişkinler için sosyo-kültürel mekânlar da böyle olacak. Kent ormanın içine çim kayağı, seyir terası, kır gazinosu, mesire yerleri, paintball alanı ve arboterumun yanı sıra çocuklar için masal evleri ve oyunlarından oluşan masal diyarı da yapacağız" dedi.

 

  document.getElementById("Leyout101").style.display="none";mulberry sale uk prada outlet uk mcm bag cheap toms toms black friday saleprada outlet uk sac hermes kelly borse alviero martini ray ban wayfarer michael kors sale bags uk

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZENGİN, , "Maltepe'ye, Disneyland, kuracağım",
Yorumlar
Haber Yazılımı