Yazı Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 23:16 Bu yazı 452 kez okundu
 
BİR TWİTTER GEZİNTİSİ
Ercan Yüksel
admin
 
 

BİR TWİTTER GEZİNTİSİ

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" adıyla bilinen ve CNN Türk Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programının canlı yayın konuğu olan İsmailağa Cemaati'nin önde gelen ismi Ahmet Mahmut Ünlü ise, çok çarpıcı bir iddiayı öne sürdü.

“Tarafsız Bölge” programında Ahmet Hakan, Hakan Bayrakçı ve Nedim Şener’in sorularını cevaplayan Ünlü, programda son dönemde Türkiye'de artan selefi akımlara ve bunların dernekleşme faaliyetlerine dikkat çekip "iç savaş" uyarısı yaptı.

Türkiye'de 2 bin selefi derneğin olduğunu söyleyen Ünlü, "Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Selefi tarafıyla İran yanlısı Şii tarafın çatışması hazırlanıyor. Barut gibi. Bu silahlanmayı durdurun.Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi 'şeyhim ' diye cihat ilan edecek öbürü mehdiyim diyecek. Birbirine öldürür bu müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. İzmir kaynıyor. Bunlar nasıl müsaade ediliyor. Mutlaka kontrol edilmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Gereğini yapacak mı?

Süleyman Soylu'dan Barış Terkoğlu'na: O berduşa sesleniyorum, ben senin gibi birilerinin adamı değilim demişti.

Barış Terkoğlu bu sabah "Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem ihanet etmişimdir" diyen Soylu'nun göreve getirdiği 43 kaymakam ve vali yardımcısının açığa alındığını yazmıştır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,"Ekonomiyi toparlamanın yolu uyduruk paketler açıklamak yerine damadı paketlemektir" demiş.

Doğu Perinçek'in Tarih bölümü mezunu oğlu Sadık Can Perinçek, Dışişleri Bakanlığı'na bürokrat olarak atandı. Devlet Perinçek kolkola.

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde demir madeni arama çalışmaları yürütmek isteyen ve köylülerin direnişiyle karşılaşan Fimar Madencilik isimli şirket, köylüleri "200 tane asker yığarım buraya" diyerek tehdit etti.

Sapık tarikat lideri Fatih Nurullah'ın cinsel istismarda bulunduğu 12 yaşındaki küçük çocuğun ifadesine göre, dergahta 10 yaşlarındaki bir başka kız çocuğu daha Nurullah tarafından taciz edildi.

İsrail, Yunanistan,Güney Kıbrıs ortak Güvenlik antlaşması imzaladılar. Hiç bahseden varmı? Kuzey Suriye'de 200 bin son sistem silahlandırılmış ve eğitilmiş artık bir PYD ordusu var hiç bahseden varmı? Trump kürtlere sataşırsak daha önce Rahip Branson olayında yaptığım gibi mahvederim tehdidinde bulundu.  Sn. Altun, CB iletişim Başkanlığının bir cevabı olacak mı? Yoksa cevabı her zaman ki gibi muhalefetten mi bekliyelim?

Ağustos'ta pandamide vakalar sıfırlanacak diyen bilim kurulu üyeleri nerdesiniz? Acil önlemler alınmazsa sağlık sistemimiz ÇÖKECEK!  Medya yasaklı Sn. Prf. Dr. Serdar Savaş sosyal medyada bas bas bağırıyor.

Geçmeyen her araç için 37.8 dolar garanti verilen Osmangazi Köprüsü için Hazine ilk 6 ay için 1 milyar 750 milyon liralık ödeme yapacak. Aynı sistem otoban Marmaray 3.köprü, yapımı devam eden Çanakkale köprüsü ve şehir hastaneleri vergilerimizle açıklarını kapatacağız.

2023 senesine özenle yeni umut verici galyana getirici seneryolar hazırlayan hükümet yaptırmakta olduğu mazotlu 13 uçaklı uçak gemisi için F-35 uçaklar aramaktadır.

Verginizi vereceksiniz ama bedava yol yok. Verginizi vereceksiniz ama bedava sağlık yok.

Verginizi vereceksiniz ama bedava eğitim yok. Verginizi vereceksiniz ama sokakta can güvenliği yok.

Vergilerimizle yaşanan; Lüks var, İsraf var, Saltanat var, Lale Devri var, hala şükür edende var.

İyi uykular Türkiyem...

 

 

                                                                                                     10-09-2020

                                                                                                      Ercan YÜKSEL.     

 
Etiketler: BİR, TWİTTER, GEZİNTİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı