Yazı Detayı
28 Aralık 2020 - Pazartesi 00:41 Bu yazı 1032 kez okundu
 
TAYYİP'İN SON MANEVRASI
Ercan Yüksel
admin
 
 

TAYYİP'İN SON MANEVRASI

 

İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'nin CHP ve HDP'yle birlikte yeni anayasa çalışması yürüttüğü iddiasını ortaya atmasının ardından Ankara siyasetinde gerilimin dozu daha da yükseltmişti.

Bahçeli ile Kılıçdaroğlu arasındaki bu tartışma sürerken organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na "Akıllı ol. Seni bakla kazığı ile tanıştırırım" şeklinde tehditler içeren bir mektubu sosyal medyadan yayınlaması ise Türkiye'de 90'lı yıllara damgasını vuran devlet, siyaset, mafya ilişkisini yeniden gündeme taşıdı.

15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Ali Köse, uzmanı olduğu alanda, yani FETÖ ve devlete sızmaya çalışan benzeri yapılarla ilgili çok önemli bir uyarıda bulundu.

TRT’de katıldığı programda şunları söyledi: “Allah bu millete bir daha 15 Temmuz’lar yaşatmasın. Dua bizim vazifemiz fakat siz tedbiri almazsanız, akıllı davranmazsanız, o FETÖ denen örgütün yapılanma şeklini aynı yolları kullanarak bugün hâlâ devam eden başka gruplar hakkında gerekli tedbirleri almazsanız Allah size yardımcı olmaz.

Siz vazifenizi yapacaksınız, Allah da size yardımcı olacak. Benim bu konudaki kanaatim 15 Temmuz’dan gerekli dersleri almadığımız yönünde. Ve yeterli önlemleri alınmadığı şeklindedir. Hatta ben bunu, ‘bir FETÖ gitti bin FETÖ geliyor’ diye değerlendiren, sloganlaştıran birisiyim. Bu uyarıyı yapmak benim vazifem. FETÖ ile alakalı sonra bizlere, ilahiyatçılara, ‘Neden bu konuda uyarılar yapmadınız’ diye sitemler oldu. Özellikle akademisyen ilahiyatçılara. Ben bunu alıyorum ve kabul ediyorum. Ve bugün diyorum ki bu konu Türkiye’nin en önemli konusudur, devletin bu konuda gereken tüm önlemleri almazı şarttır, bir vazifedir. Bunun vebalini kimse üstlenemez.”

Sayın Ali Köse çok geçmeden rahatsız olan güçlerce dekanlık görevinden alındı... bu ne kadar haklı olduğunun göstergesidir. Malesef cemaatlar ilahiyatçılara göre bir kez daha kazanmış oldu...

“Erkeğin farklı illerde eşi olabilir" sözleriyle gündeme gelen Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil, sosyal medya hesabından Diyanet'e seslenerek, "Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dinî sembol ve değerlerle, duayla, namazla... alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın" ifadelerini kullanmıştı. ‘Böylede cemaat  ilahiyatçıları var.’

Hedef gösterildiği için Ebubekir Sifili,mahkemeye veren Sn. Yılmaz Özdil olsun ben zaten cem evinden cenazemi kaldırtacam demiş...  

Nasıl bir ülke olduk ve hala oluyoruz.  Bas bas bağrılan Hukuk devrimimi gördük İrfan Fidanın 17. 12. 2020 de ANAYASA mahkemesine yargıtayda bir dosya açmadan gelişini. Nedeni geçmişte 17-25 Aralık dosyalarını kapatan hakim oluşudur. Yahu biz utanmadan yoksun nasıl hukukçu yetiştiriyoruz..

Bu arada Sn. Berat Albayrak tarafından hazırlanan yeni 2021yılı KURU EKMEK  bütçesi meclisten geçti.

TÜİK, asgari ücret için yapılan üçüncü toplantıda asgari ücretin 2 bin 792 lira olmasını önerdi.

Tam bu sırada aşılar ayın 11 de geliyor ücretsiz açılama başlıyordu ya... Malesef gelemedi ve başlayamadı..hergün bir kaç uçak düşercesi vefatımız oluyor... Kayserili hemşerilerimiz acilen aşı çalışmalarına hız verdi.

Ondan sonracığıma Cumhurbaşkanımıza kişiye özel şirket mallarına el koyma dondurma ve içişlerine yabancı dernekleri,  internetten para toplayanlara mahkeme kararı olmaksızın direk müdahele yetkisi verildi. Bu arada MAN adası gibi zengin türeten dış kaynaklı para girişleri denetlenmesi , bu paraların vergilendirilmesi tasarısı mecliste red edildi.

Bence Tayyip Erdoğan tekrar seçilebilmesi için CHP'yi kendisi ile ittifaka ikna etmekten başka bir çaresi kalmadı. Yeni yıl bu gündeme hazır edilecek.  CHP’yi  bence daha çok sıkıştırmaya çalışılacak. Yeni kurulan partiler bunun için kullanılırken kendilerine ekstra güç destek verilecek.

Meclisten geçen açıkla başlayan bütçeye bakılırsa, önümüzdeki yıl seçime doğru zamanen yaşanacak daralma ve bu pandemi ile zaten yıpranmış  iktidar oldukça yorulacak gibi gözüküyor...

Yeni mutasyonlar ile yayılma hızı yüzde yetmiş artan korana pandemisı  ile ne kadar önemli sağlıklı yıllar demek.  Tüm okurlarım sağlıcakla kalın sağlıklı davranın lütfen evde kalmaya dikkat edin. Güzel sorunsuz günlerde sevdiklerinizle sağlıklı yaşamlar diliyorum...

 

                                                                                                                           Ercan  YÜKSEL

                                                                       

 
Etiketler: TAYYİP'İN, SON, MANEVRASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı