Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 06:32 Bu haber 1891 kez okundu
 
CHP Maltepe'den  Atatürk'e hakaret eden  O imam hakkında suç duyurusu
Ayasofya Camisi’nde Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan imam Mustafa Demirkıran hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
GÜNDEM Haberi
CHP Maltepe'den  Atatürk'e hakaret eden  O imam hakkında suç duyurusu

CHP Maltepe'den  Atatürk'e hakaret eden  O imam hakkında suç duyurusu

Ayasofya Camisi’nde Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan imam Mustafa Demirkıran hakkında  suç duyurusunda bulunuldu.

Ayasofya’da devlet erkanının katıldığı icazet töreninde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını hedef alarak lanet okuyan imam Mustafa Demirkan hakkında bir suç duyurusu da CHP Maltepe ilçe başkanı Ali Cengiz Erol’dan geldi.  Cengiz sosyal medyadan yaptığı açıklamada  Anadolu  Adliyesi’nde imam hakkında suç duyurusunda bulundum.

 Atatürk’e hakaret eden imam hakkında Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Örgütümüzün adına suç duyurusunda bulundum. Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmek kimsenin haddi değildir!

CHP MALTEPE İLÇE BAŞKANI
Ali Cengiz EROL
 

"Üsküdar Yıldırım Bayezid Camii eski imam-hatibi Mustafa Demirkan’ın Ayasofya Camisi'nde gerçekleştirilen 'Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi' kapsamında yapmış olduğu ve basına yansıyan ülkemizin kurucusu ve Büyük Önder'i Mustafa Kemal Atatürk'e karşı kendisini ve O'nu rehber edinenleri hedef alan '… Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma...' ifadeleri ve bu ifadeyi kullanan şahsı teşvik edenler hakkında İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun talimatıyla 31.05.2021 Pazartesi gününden itibaren bu hafta boyunca 39 ilçe başkanımız tarafından suç duyurusunda bulunulmuş / bulunulmaya devam etmektedir."

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Maltepe'den , Atatürk'e, hakaret, eden , O, imam, hakkında, suç, duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı