Haber Detayı
18 Mayıs 2021 - Salı 09:39 Bu haber 4061 kez okundu
 
Esnaf Odası Başkanı Erdel Açıkladı İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler
Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Erdel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 1 milyon 384 bini aşkın esnaf ve sanatkara 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteğinin hayırlı olmasını dileyerek,
EKONOMİ Haberi
Esnaf Odası Başkanı Erdel Açıkladı İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler

Esnaf Odası Başkanı Erdel Açıkladı İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler

 

Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Erdel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 1 milyon 384 bini aşkın esnaf ve sanatkara 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteğinin hayırlı olmasını dileyerek, "Burada desteğin küçük olması, büyük olması tartışılmamalı. Ancak her şeye rağmen bu destekler esnafımıza nefes olacak" dedi.  her zaman esnafın yanında olacağını belirtti. Yunus Erdel  ayrıca destek verilecek işletmeleri de açıkladı.

 

Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Erdel "1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza iki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteği sağlanacak. Birinci grup 5 bin, ikinci grup 3 bin hibe desteği alacak. Her daim esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

235 BİN İŞLETMEYE 5 BİN LİRA VERİLECEK

 

 Esnaf ve sanatkarlara yönelik destek paketinde birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer alıyor. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

3 BİN LİRA ALACAK 1 MİLYON 150 BİN İŞLETME VAR

 

İkinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacıları, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer alıyor. 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan vatandaşlara bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacak. Ayrıca ikinci gruba daha önce yapılan destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü ve pazarcılar da dahil edildi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnaf, Odası, Başkanı, Erdel Açıkladı, İşte, tek, tek, hibe, alabilecek, işletmeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı