Haber Detayı
05 Haziran 2021 - Cumartesi 08:42 Bu haber 5580 kez okundu
 
Girne Gençlik Spor Kulübü FUTBOL OKULU açıldı...
Maltepe İlçesinde spora özellikle futbola gönül vermiş miniklere ve ailelerine yardımcı olmak amacı ile yola çıkan Girne Gençlik Spor Kulübü , ilçenin popüler yerlerinden olan
SPOR Haberi
Girne Gençlik Spor Kulübü FUTBOL OKULU  açıldı...

Girne Gençlik Spor Kulübü "FUTBOL OKULU " açıldı...

Maltepe İlçesinde spora özellikle futbola gönül vermiş miniklere ve ailelerine yardımcı olmak amacı ile yola çıkan Girne Gençlik Spor Kulübü  , ilçenin popüler yerlerinden olan

" Girne Cevdet Şahinoğlu Spor Tesisleri " nde Futbol okulu açtı.

Maltepe’de faaliyet gösteren  Girne Gençlik Spor Kulübü İdari sportif direktörü Halil Şahinoğlu,  Girne Gençlik Spor Kulübü  gençlik geliştirme program koordinatörlüğü ile organik bir bütünlük içinde çalışmalarına başladıklarını ifade ederek, çocukların erken yaşlarda futbolla tanışmalarını hedeflediklerini söyledi. 

Profesyonel antrenör eşliğinde açılan ve sınırlı sayıda öğrencinin alınacağı futbol okuluna kayıtlar başladı.Maltepedeki futbolun gelişmesi, geleceğin futbol yıldızlarının yetiştirilmesi ve yeteneklerin keşfedilmesi hedeflenen futbol okulunda 04-14 yaş grubunda öğrenci kayıtları alınmaya başlandı. Sınırlı sayıda öğrencinin alınacağı futbol okuluna yetenekli çocuklar ve gençler profesyonel antrenör tarafından yetiştirilerek Girnespor ve Maltepe Spor alt yapısına kazandırılması amaçlanıyor. 

  Girne Gençlik Spor Kulübü İdari sportif direktörü Halil Şahinoğlu  , amaçlarının küçük yetenekleri yoğun bir futbol eğitimine tabi tutarak, Girnespor ve Maltepe Spor altyapısına kazandırmak olduğunu kaydetti. 04-14 yaş grubunda öğrenci kayıtlarının başladığını belirten Şahinoğlu, kayıt süresinin 30 Eylül’e kadar devam edeceğini ve sınırlı sayıda öğrencinin alınacağını söyledi.

En büyük hedeflerinin Maltepe’deki çocukları spora kazandırmak olduğunu aktaran Şahinoğlu, “ Girne Gençlik Spor Kulübü futbol okulları bir eğitim yuvasıdır. Eğitimimizde en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza öncelikle bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal ve kültürel yüklemeler yaparak her bir öğrencimizin topluma faydalı ve sağlıklı olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Girne Gençlik Spor Kulübü Başkanı Uğur Canayakın ’ın destekleriyle hayata geçen ve bu yıl ilk kez başlayan uygulamayla kız öğrencilerimiz Girne Gençlik Spor Kulübü Futbol Okulumuzda Kadın antrenörler eşliğinde futbol eğitimi alacaklar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şahinoğlu, kadın futbol takımı kurmak istediklerini belirterek, bu projenin temelini kız futbol okulu açarak attıklarını kaydetti.hedeflerinin ulusal liglere katılmak olduğunu ifade etti. kulüp bünyesinde açılan okula 4-14 yaş arasında kız öğrencilerin katılacağını ifade etti.Şahinğlu kız futbol okulu için gelen talepler doğrultusunda projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Ayrıca özel yeteneğe sahip öğrencilerimizde Girnespor ve Maltepe Spor  alt yapısına kazandırılmaya çalışmaktır. . Amacımız çocukların küçük yaşlarda sistemli ve disiplinli çalışmaları sonucunda futbol eğitimi almalarına yardımcı olmaktır.

Sosyal yaşamda kendi kendilerine yetebilen topluma yararlı bireyler olarak kazandırılmasına katkıda bulunacağız. Çocuklara futbol oyununu sevdirmek iyi bir taraftar ve futbol sever olmalarının yanı sıra çocuklara Girnespor ve Maltepespor sevgisini ve ruhunu aşılayacağız. İleriye dönük ise, futbol okullarımızdaki yetenekli çocukları tespit ederek, bu yetenekleri futbol yarışmacı takımlarımıza kazandırmaktır.

Eğitimlerimiz 12 ay devam edecek. Yaş grubumuz ise 04 ila 14 yaş arası olacaktır. Antrenmanlarımız her , Sömestr ve Yaz tatillerinde ise her gün olacak. Son başvuru tarihimiz ise, 30 Eylüle kadar devam edecek. Kontenjanlarımız sınırlı sayıda olacaktır” ifadelerini kullandı.

Girne Gençlik Spor Kulübü Spor Okullarında kız çocuklarını futbolla buluşturmak adına kayıt olmak isteyen aileler aşağıdaki iletişim kanallarından bilgi alabilirler.

 Girne Gençlik Spor Kulübü İdari sportif direktörü Halil Şahinoğlu
  05379565286
  Kulüp Tel 
  0216 518 44 75

 

 
Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: Girne, Gençlik, Spor, Kulübü FUTBOL, OKULU, , açıldı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı