Haber Detayı
23 Ekim 2021 - Cumartesi 00:14 Bu haber 6779 kez okundu
 
GİRNESPOR DAN KAN VER CAN VER !
Sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği duyarlılıkla her zaman öne çıkan Girne Gençlik Spor Kulübü , Türk Kızılay’ı ile işbirliği yapmaya devam ediyor.
SPOR Haberi
GİRNESPOR DAN KAN VER CAN VER !

GİRNESPOR DAN KAN VER CAN VER !

Sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği duyarlılıkla her zaman öne çıkan Girne Gençlik Spor Kulübü  , Türk Kızılay’ı ile işbirliği yapmaya devam ediyor.

Sporcunun ve halk sağlığının korunmasıyla her zaman yakından ilgilenen Girne Gençlik Spor Kulübü  bu kez de Türk Kızılay’ı ile işbirliği yaparak 24.10.2021 tarihinde 11.00-19.00 saatleri arası kan bağışı kampanyası düzenliyor.

 

Başta 5 branşta  bine yakın lisanslı sporcu ile faaliyet gösteren Girne Gençlik  Spor Kulübü sporcu ve antrenörleri olmak üzere sağlık durumu, yaşı ve kilosu müsait olan herkes kampanyaya katılıyor.

 Girne Gençlik Cevdet Şahinoğlu Spor Kompleksi’nde 24.10.2021 tarihinde 11.00-19.00 saatleri arasında Türk Kızılay’ının uzman personeli, kan bağışında bulunmak isteyenlere yardımcı olacak. Bağışta bulunanların kan grubunu belirleyecek ve kan değerlerini ölçecek olan kampanya kapsamında ayrıca sarılık, frengi, aids, hepatit b ve c hastalıklarının testleri de yapılacak.

Bağış dışında temin edilemeyen güvenli kanın, sağlıklı ve gönüllülük esasına dayalı biçimde temin edilmesi önemli bir işlevi yerine getiren kampanya, toplumumuzun kan bağışı konusundaki olumsuz düşüncülerini değiştirmek ve kan bağışı hayat kurtarmanın önemine vurgu yapmak ve önemi konusunda bilinci arttırmaya katkıda bulunması hedefleniyor. Kan bağışı, ihtiyaç sahibi hastaların hayatını kurtardığı gibi kan bağışında bulunan bağışçıların da daha sağlıklı olmalarını sağlıyor.

BAŞKAN UĞUR CANAYAKIN

Turuncu-Yeşilli kulübün başkanı Uğur Canayakın'da bu işbirliği ile kan bağışı kampanyasına destek vermek istediklerinin altını çizerek, “İnşallah halkımız bu kampanyaya ilgi gösterir ve  Kızılay'ın kan bankası dolmuş olur.
 Böylesine değerli bir görevde Girne Gençlik Futbol Takımı olarak kendimizi sorumlu hissediyoruz. Türk Kızılayı’na da böylesine önemli bir göreve bizleri dahil ettiği için teşekkür ediyoruz. Kaynağı sadece insan olan bir madde olarak kan, ülkemizde gönüllü kan bağışçısı sayısı yeterli olmadığı için toplanan ve saklanan miktar olarak ihtiyaca cevap vermemektedir. İhtiyaç sahipleri için gerekli kan ürünlerinin tamamını güvenli ve gönüllü kan bağışçılarından elde etmeyi hedefleyen Türk Kızılayı, vatandaşlarımızı kan bağışı konusundaki duyarlılıklarını devam ettirmelidir.dedi

SPORTİF DİREKTÖR HALİL ŞAHİNOĞLU

Dünya Sağlık Örgütünün “pandemi” ilan ettiği korona virüsü sebebiyle, hayatın birçok alanında yaşanan olumsuzluklar, kan bağışında da kendisini gösterdi. Türkiye'de de korona virüs salgını sebebiyle tedbirler her geçen artarken, Kızılay'a verilen kan bağışlarında önemli oranda düşüş yaşanmaya başladı. Bu kapsamda Girne Gençlik  Kulübü yöneticileri, sporcularla birlikte Türk Kızılay'ı ile işbirliği yaparak duyarlı vatandaşlara kan bağışı yapmaları konusunda çağrıda bulunduk.Kulüp olarak velilerin, sporcuların ve vatandaşların desteğiyle böyle bir organizasyon yapmaktan dolayı  mutluyuz . Kan bağışının hem insanlık görevi, hem de bağışta bulunan için sağlık Şahinoğlu , "Bir damla kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. dedi

Kaynak: (K.M.H.M.) - Katılımcı Maltepe Haber Merkezi Editör: TAYFUN KÖSELERDEN
Etiketler: GİRNESPOR, DAN, KAN, VER, CAN, VER, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı