Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 17:47 Bu haber 3190 kez okundu
 
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yeni alınan corona tedbirlerini açıkladı
YEREL YÖNETİMLER Haberi
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yeni alınan corona tedbirlerini açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yeni alınan corona tedbirlerini açıkladı

 

İstanbul'da corona virüsü salgınına karşı yeni mesai düzenlemesine gidildi. Bir açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Kamu kurumları dönüşümlü çalışacak" dedi.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, sanayi sektörü çalışanları için erken mesai düzenlemesi ve kamuda esnek çalışma yöntemlerinin belirlenmesi konularının görüşüldüğü toplantının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya açıklamalarda bulundu.

Yerlikaya, bazı iş yerlerinin saat 22.00’dan sora faaliyetlerinin sona ereceğini belirterek, şunları söyledi;

“Sayın Cumhurbaşkanımız dün yurt genelinde uygulanacak yeni bazı önlemler açıkladı. İçişleri Bakanlığımız, konuyla ilgili genelge yayımladı. Artık bazı işyerlerimizin çalışma saatleri 22.00’da sona erecek. Sizlerden gelen talep ve önerileri dikkate alıyor, her alanda denetimleri daha da arttırıyoruz. 22 Ağustostan itibaren 2 milyon 289 bin denetim yaptık. Ancak bireysel olarak önlemlere uymada sorunumuz var. Artık kendimize gelmeliyiz. Birinin bizi iş yerimizi denetlemesine ihtiyaç duymadan, kendimiz tehlikenin farkına varmalı, ve tedbirlere harfiyen uymalıyız.”

“KONTROLÜ ELDEN BIRAKMAYIN”

İstanbulluları uyaran Yerlikaya, salgının henüz bitmediğini ve kontrolü elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.

 

şçi ve İş veren sendikalarımız: Türk-İş, Hak-İş, Disk, Tisk, Meslek odalarımız: İstanbul Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, TİM, Deniz Ticaret Odası, Esnaflar ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İş Dünyası STK'larımız: TÜSİAD, MÜSİAD, ASKON, TÜMSİAD, Tüm Organize Sanayi Bölgelerimizin yönetimleri ile istişare ettik.

*İl Pandemi Kurulumuzun tavsiye kararları bugün de İl Hıfzıssıhha Meclisimizde görüşülerek karara bağlandı. Hepimiz için, sağlığımız için, Sanayi kesiminde çalışanların, sabah saat: 07.00'da, mesaiye başlaması kararı alındı. Bu karar 9 Kasım Pazartesi tarihinden itibaren uygulanacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, Valisi, Ali, Yerlikaya, yeni, alınan, corona, tedbirlerini, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı