Yazı Detayı
13 Mayıs 2021 - Perşembe 01:19 Bu yazı 2944 kez okundu
 
KİMİNLE KONUŞACAKSIN
Ercan Yüksel
admin
 
 

                       KİMİNLE KONUŞACAKSIN

Doğrularımız yanlışlarımız sorgulamadan uzak yönlendirilebilir toplum olduğumuz için dertlerimiz hiç bitmez, bitmeyecektir.

Türkiye de koronada kullanılan sıtma ilacı bir yıl önce Dünya Sağlık örgütü yasaklanmasına rağmen Sağlık Bakanı Koca’nın kullanımda ısrarcı olması anlaşılır gibi değil.

Bütün bunlara rağmen 2 milyon ilacı stok edip kullanım için tabiblere zorunluluk uygulanması hatta kuralları uygulama konusunda zorluk çıkaran doktorların mahkeme kararları ile zorla kullanmaya dayatılması anlaşılamaz.

Derhal kullanım sonrası kişiler üzerinde 6 ay sonra bile yan etki yapabilen bu ilacı kullananlar üzerinde,  koronadan iyileştikten sonrası kalpten sorun yaşayan veya vefat eden varmı araştırmalı. Aşı olayının başarısızlığı bu konuda hükümet kanadının ayrı ayrı açıklamaları halkı tedirginliğe sürüklerken ekenomi iyice yaşam şartlarını zorlaştırırken İntiharlar hızlanmakta.

İşgal altındaki Batı Şeria’da ikamet eden binlerce Filistinli sabahın erken saatlerinden itibaren Harem-i Şerif’in yolunu tuttu. Uzun bir yolculuğun ardından Mescid-i Aksa'ya ulaşabilen Filistinliler, ramazan ayının son cuma namazı için kutsal mabedin avlularını hıncahınç doldurdu. Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yaklaşık 70 bin Filistinli cuma namazını Mescid-i Aksa'da kıldı.

Akşam saatlerinde İsrail polisi cemaate saldırdı. Filistinliler, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa'da yatsı namazını kılmak için toplandı. İsrail polisinin, Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya girerek namaz kılanlara gaz bombasıyla saldırdı.

Konuya ilgili bakanlık açıklama yaptı. “İsrail güvenlik güçlerinin, uluslararası toplumun tüm çağrılarına rağmen Harem-i Şerif'in kudsiyetini ihlal etmeyi ve Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinli sivillere ses bombalarıyla ve güç kullanarak müdahalede bulunmayı sürdürmesini kınıyor, bu saldırıların bir an önce sona erdirilmesini bekliyoruz.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"Devlet terörü işleyen İsrail, 3'ü çocuk olmak üzere 9 Filistinli kardeşimizi şehit etti. İsrail'e her zulmün, her katliamın ve her terör eyleminin hesabını mutlaka soracağız. İsrail'in uluslararası hukuk önünde yargılanması için mücadelemizi sürdüreceğiz." Wan munute...

Şu an hükümet 128 milyar dolar ve 'Dezenfektan skandalı'ndan sonra görevden alınan eski ticaret bakanı Ruhsar Pekcan'ın şirketine devletin 1.4 milyon liralık yatırım destegi kirliliğini unutturmak için İmamolu’nun ellerini ardına bağlaması suçu ile ilgileniyor. Suçu diyorum çünkü içişleri bakanı böyle söyledi. Lakin içişleri bakanı suç dedi ama suça müdahele etmedi.  

Kafalar iyice karışık araştırma şirketleri iktidara hergün kötü haber veriyor. Para işleri kötüye gidiyor. Hergün daha önce alınan bir karar geri tepiyor. Kapanma süreci biterken, yapılan test sayıları yarılara düşmesine rağmen ölüm sayıları bir türlü istenilen seviyelere gelmiyor.

Bir de Sedat Peker belası çıktı ki başlarına. Adama pasaportla yurt dışına gönderdiler şimdi savaş açtılar. Hergün dizi gibi izliyoruz. Kurtlar Vadisi Susurluk mok yemiş.. meğer derin devlet dedikleri eski Bakan Mehmet Ağar imiş. Kısacası kokuşmuşluk bel altı vurmalarla bir süreç.

Söylenecek sözümüz herşeye var elbette ama hala a haber dinleyen, şeyinin kılıyım diyen, anamın üzerinde yakalasam anam suçludur, diyen kafaya ne girer veya o kafa ne kadar değişti bilmek gerek. Acaba hala Karadeniz’den doğalgaz gelecek,elektrikli araba,traktör,atak helikopter kendi uçağımızı yapacağız, dokununca peygambere dokunuyorum diyen,hatta aya gideceğimize inanan kafalara ne konuşacaksın şahsen benim ayarım pek değil.

Dünyada 53 adet müslüman ülke var. Yıllardır yahudi siyonizmi diye bağırıp duran kafalar, Sadece Tek bir islam ülkesi var İsrail’le savaş  durumunda biliyor musunuz?.. Evet o da Suriye... anladın mı? Koca aşılarla, Hayırlı bayramlar... sulandırıp kullanmak için.

 

 

 

                                                                                                                                12 – 05 – 2021

                                                                                                                                Ercan Yüksel          

 
Etiketler: KİMİNLE, KONUŞACAKSIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı